Tirebolu Plaj Voleybolunda şampiyon değişmedi! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Plaj Voleybolunda şampiyon değişmedi!


Tirebolu Belediyesi tarafından Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve büyük ilgi gören Plaj Voleybolunda bu yıl da Son Şampiyon takımı birincilik kupasının sahibi oldu…

Tirebolu Belediyesi tarafından Yaz Etkinlikleri kapsamında düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Plaj Voleybolunda 2018 yılının şampiyonu belli oldu. İlçede Yeniköy Aile Plajındaki kumsalda düzenlenen ve 3 gün süren turnuvada, geçen yılın birincisi Son Şampiyon oynadığı tüm maçları kazanarak, adını yine birincilik kürsüsüne yazdırmayı başardı.

Tirebolu’da bu yıl 12-13 ve 14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen turnuvaya 15 takım katıldı. Tireboluspor Kulübünün efsane başkanlarından Yusuf Hacıibrahimoğlu’nun başhakemlik yaptığı turnuva, bir hayli çekişmeli ve heyecanlı geçti. Turnuvanın final karşılaşması 14 Temmuz Cumartesi günü Son Şampiyon ile Yenilirlerspor takımları arasında oynandı. Finale gelene kadar karşılaştığı tüm rakiplerini tek tek alteden Enis Hacışabanoğlu, Yusuf Ziya Aracı, Yiğit Kanber ve Adem Göbel gibi oyunculardan oluşan Son Şampiyon, final karşılaşmasını 3-1 kazanarak, en büyük kupanın sahibi oldu. Yenilirlerspor’un ikinci olduğu turvuvada, 3’ncü sırayı Free Spor ve 4’ncülüğü de Takır Playstaıon takımı aldı.

Final maçı sonrasında düzenlenen törende, dereceye giren takımlara ve turnuvada emeği geçen spor adamlarına çeşitli ödüller verildi. Turnuva şampiyonu Son Şampiyon takımına birincilik kupasını Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu verdi. Bu arada, Tirebolu’da Yaz Etkinlikleri kapsamında şimdi sıra Sokak Basketboluna gelirken, söz konusu turnuvaya da yoğun ilginin olduğu bildirildi. Sokak Basketbolu Turnuvası maçları Barabut Parkındaki sahada yapılacak ve 16 takımın katılımıyla 16 Temmuz’da başlayacak.