Tirebolu Plajına Geçit İsteniyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Plajına Geçit İsteniyor!


İlçenin batı girişinde bulunan karayoluna Alt veya Üst Geçit kurulmasını isteyen yöre sakinleri, “Virajlı yolda plaja geçerken büyük sıkıntı yaşıyoruz” diyerek, yetkilileri göreve davet ediyorlar…

Tirebolu’nun batı girişinde ve plaj mevkiinde bulunan karayoluna Alt veya Üst Geçit yapılması isteniyor. Özellikle yaz mevsiminde plaja başka il ve ilçelerden gelen insanlarla çok kalabalık olan ve yol kenarları da araçlarla dolan söz konusu yere mutlak surette geçit yapılması gerektiğini bildiren yöre sakinleri, yetkililerin bu taleplerine çözüm yolu bulmalarını istiyorlar.

İlçenin Yeniköy Mahallesi sınırları içinde olan ve Aile Plajıyla özellikle yaz aylarında çok kalabalıklaşan Tirebolu-Espiye ilçeleri arasındaki transit karayolunun bu bölümüne geçit yapılmasının şart olduğunu bildiren yöre sakinleri, yolun viraj başlangıcında olmasının trafik yönünden çok tehlikeli hale geldiğini belirterek, “Burada can güvenliğinin sağlanması ve trafik tehlikesinin ortadan kalkması için, acilen bir geçide ihtiyaç vardır. Plaja gitmek ve karşıdan karşıya geçmek isteyenler, her an trafik kazasıyla burun buruna gelmektedirler. İlçede yaz aylarında trafik yoğunluğu da arttığı için, burası bir hayli tehlikeli olmaktadır. O yüzden herhangi bir acı olay yaşanmadan burada mutlaka gerekli önlemler alınmalıdır” şeklinde yorumda bulundular.

Şehrin girişi olan ve hiçbir uyarı işareti de bulunmayan söz konusu yolda her an bir kaza ile karşı karşıya kalındığına dikkat çeken vatandaşlar, Tirebolu Aile Plajının bulunduğu bölgeye ya yayalar için ışık, ya da alt veya üst geçit yapılmasının çok önemli olduğunu belirtirlerken; bu konunun ilçe yöneticileri veya Karayolları tarafından ivedilikle ele alınması gerektiğini savunuyorlar. Yerleşim olarak da bir hayli kalabalıklaşan ve apartman sayısı giderek artan plaj mevkiinde en kısa sürede gerekli önlemlerin alınması bekleniyor. Hatırlatması bizden..!


Tirebolu Plajına Geçit İsteniyor!” için bir yorum

Yorumlar kapatıldı.