Tirebolu Ş. Binbaşı, yarı finalde! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Ş. Binbaşı, yarı finalde!


Okullararası Küçükler Futbol Doğu Grubu’nda tüm maçlarını kazanan Tirebolu Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan İlkokulu, Giresun’daki il birinciliğinde şampiyonluk için mücadele edecek…

Okul Sporları Proğramında Küçükler Futbol Birinciliği müsabakalarında ilk tur maçlarını Doğu Grubu olarak belirlenen Tirebolu’da yapan ve karşısına çıkan tüm rakiplerini tek tek mağlup eden ilçemiz temsilcisi Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu, Giresun’da yapılacak İl Birinciliğine grup birincisi olarak katılmaya hak kazandı.

Tirebolu İlçe Stadı’nda yapılan Küçükler Doğu Grubu Futbol Şampiyonası’nda seri galibiyetler alan Beden Eğitimi Öğretmeni Turgay İleli yönetimindeki Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu, ilk turda oynadığı 3 maçını da kazanarak, Görele Çavuşlu Ortaokulu ile grup birinciliği maçı için Görele Çavuşlu Ortaokulu’na rakip oldu. İlçemizdeki şampiyonada sırayla Fatih Sultan Mehmet’i 5-0, Espiye İmam-Hatip’i 9-0 ve Cumhuriyet Ortaokulu’nu da penaltı atışları sonunda 3-2 mağlup eden Ş. Binbaşı; 4 Mart Çarşamba günü Görele Çavuşlu Ortaokulu ile oynadığı grup birinciliği maçını 4-1’lik skorla kazanarak, Doğu Grubu birincisi oldu.

Doğu Grubundan 2 ve Batı Grubundan da 2 takımın katılımıyla Giresun’da 5 ve 6 Mart tarihlerinde yarı final ve final maçları oynanacak. Temsilcimiz yarı finalde Batı Grubu ikincisi ile karşı karşıya gelecek. 5 Mart’ta oynanacak yarı final maçlarında galip gelen takımlar, 6 Mart Cuma günü il finali için karşı karşıya gelecekler. Temsilcimizi tebrik ediyor ve Giresun’daki maçlarda kendilerine başarılar diliyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir