Tirebolu Ş. Binbaşı’ya OHSAS Sertifikası! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Ş. Binbaşı’ya OHSAS Sertifikası!


Tirebolu Şehit Binbaşı Hüseyin Avni Alparslan İlk/Ortaokulu, Giresun’da bir ilke imza attı ve OHSAS 18001 Belgesi almaya hak kazandı…

Tirebolu’nun merkez okullarından Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu, il çapında bir ilke imza atarak, ilkokullar bazında OHSAS 18001 Sertifikası alan ilk ve tek okul oldu.

Kurumlarda çalışanları korumak, üretim ve işletme güvenliği sağlamak amacıyla geliştirilen bir sistem olan OHSAS 18001 Belgesi, bu özellikleriyle bir İSO belgesi olup, bu sertifika uluslararası kabul görmüş yönetim sistemi standardıdır. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından okullarda gerçekleştirilen denetimler sonunda; iş sağlığı ve güvenliğini yürütme, riski aza indirme, saygınlığı koruma ve işyerinde güvende olmamıza yardımcı olan okullara verilen söz konusu sertifika, Giresun ilinde yalnız Tirebolu Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlkokulu’na verildi.

Giresun’da söz konusu belgeyi alan ilk ve tek okul olan Tirebolu Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu Müdürü Ömer Göbel, bundan büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek, ilgili projenin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenler Emine Yıldız ile Onur Ceylan’a ve projede yer alan öğrencilere teşekkürlerini sunduğunu söyledi. Giresun’da OHSAS 18001 Sertifikası alan ilk ve tek okul olan Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan İlkokulu’nu tebrik ediyor ve yürekten kutluyoruz.