Tirebolu sahilleri molozlarla doldu! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu sahilleri molozlarla doldu!

Yöremizde geçen hafta sonu yaşanan selde dağlardan-taşlardan kopan odun kütükleri ve çeşitli ev eşyaları, sahillerimize vurdu…

Giresun ve yöresinde geçen hafta sonu yaşanan selde derelerin taşmasıyla birlikte denize sürüklenen kalas, odun kütükleri ve çeşitli ev-dükkan eşyaları, Tirebolu sahillerine vurdu. Dağlardan-taşlardan kopup gelen her şey, ilçe sahilinde ilginç görüntülere neden olurken; bazı vatandaşlar da kışlık yakacaklarını temin etmek için deniz kenarlarına hücum ettiler.Derelerin sürüklediği odun kütükleriyle ev eşyaları, denizde dalgaların etkisiyle kıyılara vururken; Tirebolu sahilleri moloz yığınlarıyla dolup-taştı. Tirebolu’da bazı vatandaşlar, kışlık ihtiyaçlarını gidermek için ilçe sahilindeki deniz kıyılarında adeta birbirleriyle yarıştılar. Bu arada, bazı hayırsever vatandaşlar, deniz kıyılarına yığılan ev eşyalarını biriktirerek, sahiplerine teslim etmek için sosyal medya aracılığı ile çağrıda bulundular.

Yöremizde yaşanan sel felaketinde canını ve malını kaybeden vatandaşların çektiği acıyı da paylaşmaktan geri kalmayan ilçe sakinleri, bölgede meydana gelen felaketin yaralarının sarılması yolunda devlet yetkililerinden hassasiyet beklediklerini ifade ederek, “Yüce rabbimiz böyle bir felaket göstermesin. Selde canlarını ve mallarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah kolaylık versin. Böyle bir felaket bir daha yaşanmasın. Yöremiz halkına ve 5 askerini kaybeden Tirebolu Jandarma Teşkilatı’na sabırlar diliyoruz ve onların acılarını yürekten paylaşıyoruz” dediler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir