Tirebolu Şehit Binbaşı Okulundan bir birincilik daha..! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Şehit Binbaşı Okulundan bir birincilik daha..!


İl Milli Eğitim Müdürlüğünce bu yıl 7’ncisi düzenlenen Giresun Temalı Yarışmalarda, ilçemiz Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu’ndan 5’nci sınıf öğrencisi Bülent Doğukan Sevinci, katıldığı kategoride Değerlendirme Komisyonu tarafından il birincisi seçildi…

 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılının sonuna geldiğimiz şu günlerde, ilçemize Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan Okulu kanalıyla ilden müjdeli bir haber daha geldi ve temsilcimizden bir öğrenci il çapındaki yarışmada birinci oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 7’ncisi gerçekleşen “Giresun Temalı Yarışmalar” kapsamında, bu yarışmaya “Hayallerden Gerçeklere Giresun” konulu kompozisyonla katılan ilçemiz Ş.Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi Bülent Doğukan Sevinci, kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. 1262 eserden 80’i ödüle layık görülen eserlerde “Zaman Tünelinde Giresun Yolculuğu” ana teması altında 8 farklı kategoride alt temalar oluşturulurken; bu kategorilerde dereceye giren öğrenciler ve eserler için 5 Haziran’da Giresun’da Ödül Töreni ve sergi düzenlendi. Söz konusu törene Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Törende Vali Sarıfakıoğulları, İl Milli Eğitim Müdürü Akkurt ve Milletvekili Öztürk, yaptıkları konuşmada; Giresun’un tarihini, kültürünü ve sosyal hayatını ortaya çıkaran eserleri kaleme alan öğrencilere ve onları yetiştiren okul ve öğretmenlere teşekkürlerini ilettiler.

İlimizin ve ilçelerimizin tarih ve kültürüne katkı yapmak, geçmiş ile geleceği birleştiren tüm değerlerin saklandığı bir kültür deryasına birikim ve potansiyel oluşturmak; Giresun’u marka kent yapma vizyonunun, eğitim-öğretim kurumlarımızın faaliyetleriyle desteklenmesi amacıyla Valilik himayesinde geleneksel olarak yapılan Giresun Temalı Yarışmalar için gerçekleştirilen Ödül Töreninde, ilçemiz Ş. Binbaşı H. Avni Alparslan İlk/Ortaokulu öğrencisi Sevinci, birincilik ödülünü Vali Sarıfakıoğulları’ndan alırken; aynı okuldan başka bir öğrencimiz de mansiyona layık görüldü. Yarışmaya, “Misafir Dinliyor, Öğrenci Çelebi Anlatıyor” adlı gezi yazısı ile katılan Şehit Binbaşılı 6’ncı sınıf öğrencisi Melike Emanet’de mansiyon ödülü aldı.

Öte yandan, 5 Haziran Salı günü Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilen kapanış töreninde katılımcılar, dereceye giren 80 eserin yer aldığı sergiyi de gezdiler. Giresun Temalı Yarışmalara ilçemizden başka okulların da katıldığı ve bu okullardan da dereceye girenler olduğu öğrenilirken; bu okulların kimler olduğunu tespit henüz edemedik.