Tirebolu, Selçuk Balcı ile coştu! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, Selçuk Balcı ile coştu!


İlçede gerçekleştirilen festivalin finalinde kale önünde kurulan platformda sahne alan ünlü ses sanatçısı Selçuk Balcı, Tirebolululara unutulmaz bir gece yaşattı…

Tirebolu’da bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilen 3. Uluslararası Yöresel Çocuk Oyunları Olimpiyatları Festivali’nin finalinde, kale önünde kurulan platformda sahne alan ünlü ses sanatçısı Selçuk Balcı, Tirebolululara unutulmaz bir gece yaşattı.

20-21 ve 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen etkinliklere ilçe halkı ve özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterirken; ulusal sanatçıların ve çeşitli ülkelerden gelen dansçıların yaptığı birbirinden güzel gösteriler, şenliğe renk kattı. Festival dolayısıyla ilçede adeta bayram havası yaşanırken; yapılan etkinlikler nedeniyle Tirebolu sahili geceleri ışık saçtı. Festivalin final günü olan 22 Temmuz’da Selçuk Balcı’nın muhteşem konseriyle coşan ilçe halkı, unutulmaz bir gece yaşadı ve eğlencenin doruğuna ulaştı.

Tirebolu’da düzenlenen etkinlikler sonrasında bir açıklama yapan Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, sosyal belediyecilik anlayışıyla ilçe halkına güzellikler yaşatmaktan çok mutlu olduklarını belirterek, “3 yıl önce başlattığımız ve uluslararası statü kazandırdığımız Yöresel Çocuk Oyunları Şenlikleri’miz, bu yıl dolu dolu geçti. Bu şenliklerde özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz büyük coşku yaşadılar. Düzenlediğimiz etkinliklerde onların mutluluğunu ve coşkusunu görmek, bizi ziyadesiyle mutlu etti. Bu yılki etkinliklerimizde bizlere katkıda bulunan ve festivalimize yoğun ilgi gösteren ilçe halkımıza sınsyz teşekkürlerimizi sunuyorum. Tirebolu, herşeyin en iyisine layıktır. Biz de belediye olarak halkımıza ve şehrimize güzellikler yaşatmanın çabasını gösteriyoruz. Bu tüt etkinl,iklerimiz bundan sonra da devam edecek” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Öte yandan, festivalin final gecesinde Tirebolululara muhteşem bir gece yaşatan ve seslendirdiği şarkılarla binlerce izleyicinin gönlünde taht kuran Selçuk Balcı’ya, Belediye Başkanı Karabıçak tarafından teşekkür plaketi verildi. Sanatçı Balcı, Tirebolu’yu ve Tireboluluları çok sevdiğini ifade ederek, başka zamanlarda da buraya seve seve geleceğini ve Tirebolu’yu asla unutmayacağını söyledi. Bu arada, konser sonunda ünlü sanatçı ile gecenin anısına fotoğraf çektirmek isteyenler, birbirleriyle kıyasıya yarışırlarken, tatlı bir izdihama neden oldular.