Tirebolu Şirinköy’den, yeni projeye talep var! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Şirinköy’den, yeni projeye talep var!


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yeni uygulamaya konulan “Birlikte Üretelim Projesi”ne katılmak isteyen Şirinköy’de, İlçe Tarım Müdürlüğü’nce tanıtım toplantısı yapıldı…

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yeni uygulamaya koyduğu ve ülke genelinde 250 köyde gerçekleştirmeyi planladığı “Birlikte Üretelim Projesi” için, Tirebolu’da ilk talep Şirinköy’den geldi. Bakanlıktan gelen talimat doğrultusunda hemen harekete geçen İlçe Tarım Müdürlüğü, söz konusu projeye talip olan Şirinköy’e giderek, bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Tirebolu Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Gencan, beraberinde 2 mühendisle Şirinköy’e giderek, köy muhtarının nezaretinde bir kahvede toplanan vatandaşlara yeni projenin tanıtımıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Söz konusu proje için ülke genelinde 250, ilimizde ise 3 model köy seçileceğini kaydeden İlçe Tarım Müdürü Gencan, bu projeye talip olan Şirinköy’de gerekli tanıtımları yaptıklarını belirterek, projeyle ilgili etit çalışmalarının 31 Ocak tarihine kadar tamamlanarak, İl Müdürlüğü’ne gönderileceğini kaydetti. Köy muhtarının gözetiminde köylülerce gerçekleştirilecek olan projenin, yöre halkına büyük katkılar sağlayacağı ifade edilirken, il genelinde 3 köye verilecek model uygulama için Şirinköy halkının yoğun gayret gösterdiği bildirildi.


Tirebolu Şirinköy’den, yeni projeye talep var!” için bir yorum

  1. nedir proje ne koydular ortaya bu habermi şimdi. bu koy ağırlıklı olarak fındık ve çay tarımı yapmakta. yeni bir masülmü sundular. bana popülist bir tavır gibi geldi.

Yorumlar kapatıldı.