Tirebolu Siron Mantısı, birincilik ödülü aldı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Siron Mantısı, birincilik ödülü aldı…


Geride bıraktığımız hafta içinde Giresun’da düzenlenen Lezzet Festivali’nde, Yöresel Yemek Yarışması’na “Siron Mantısı” ile katılan Tirebolu Belediyesi birincilik ödülüne layık görüldü…

Giresun’da düzenlenen Yöresel Lezzet Şenliği’ne “Tirebolu Siron Mantısı” ile katılan Tirebolu Belediyesi, Aşçılar Federasyonu üyelerinin oylarıyla birincilik ödülüne layık görüldü.

Tirebolu Belediyesi öncülüğünde ilçemizin maharetli bayanlarından oluşan ekibin hazırlamış olduğu meşhur Tirebolu Siron Mantısı, şenlikte yoğun talep görürken, mantıdan tadan federasyon üyeleri ve üst düzey bürokratlar, farklı bir lezzete haiz olan Tirebolu Siron Mantısı’na hayran kaldılar.

Yöresel Yemek Yarışması’nda, Aşçılar Federasyonu üyeleri tarafından birincilik ödülüne layık görülen Tirebolu Siron Mantısı’na bu payenin verilmesi, Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’ı mutlu ederken; Başkan Karabıçak, mantıyı büyük bir itina ile hazırlayan ve sunan ekibi, “Tirebolu Siron Mantısını farklı bir lezzetle bizlere kazandırılmasında emeği geçen ekibimize şükranlarımı sunuyorum. Giresun’daki şenlikte büyük beğeni gören mantıyla ilçemiz adına gurur duyduk. Lezzet Festivali’ne renk katan Tirebolu Siron Mantısı ile ilçemizin yemek ve mutfak kültürünün ne denli önemli olduğunu bir kez daha yaşadık. Bu münasebetle, festivalde birincilik ödülü alan mantımız ve hazırlayan ekibimizle çok onurlandık. Emeği geçenleri yürekten kutluyorum” sözleriyle tebrik etti.

Giresun Lezzet Festivali’nde Yöresel Yemek Yarışması’nda birinci olan Tirebolu Siron Mantısı’na birincilik ödülünü Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları verdi. Söz konusu mantının farklı lezzetinden dolayı Tirebolu Belediye Başkanı Karabıçak ile Tirebolulu maharetli bayanları kutlayan Vali Sarıfakıoğulları, ekipteki bayanları tek tek tebrik etti. Bu arada, Tirebolu Siron Mantısı’nın, Giresun Lezzet Şenliği’nde birinci olması, ilçemizde büyük sevinçle karşılandı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir