Tirebolu Şoförler Cemiyeti eski başkanı Ahmet Aytekin’i kaybettik! - YAŞAM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Şoförler Cemiyeti eski başkanı Ahmet Aytekin’i kaybettik!


Tirebolu’da Şoförler Cemiyeti’nin kurucusu ve ilk başkanı, ilçenin ilk Oto Parçacısı Ahmet Aytekin (88), yakalandığı hastalığa yenik düşerek yaşama veda etti ve sevenlerini üzdü..!

Tirebolu, bir ulu çınarını daha kaybetti! Tirebolu’nun tanınmış sülalelerinden Aytekin Ailesinin yaşayan efsanelerinden Şoförler Cemiyeti’nin kurucusu ve ilk başkanı Ahmet Aytekin (88), yakalandığı koa hastalığı sonucu yaşama veda ederek, ailesini ve sevenlerini üzüntüye boğdu.

Tirebolu’ya ilk Oto Parçacı Bayiiliğini getiren ve bölgede FORD’un Ana Bayiiliğini yapan ilçenin en eski şoförlerinden iş adamı Ahmet Aytekin, yaklaşık 3 ay kadar önce rahatsızlığından dolayı evinde istirahate çekilmişti. Çalışmayı çok seven ve ileri yaşta olmasına rağmen kendisine ait Sigorta Acentasını işleten Tirebolu’nun ulu çınarı, 5 yıl kadar önce eşini kaybetmişti. Biri kız 3 çocuk babası olan Tirebolu’nun ilk Şoförler Cemiyeti Başkanı Aytekin, ilçede Otomotiv Servisi çalıştıran Salim ve Mehmet’in biricik babaları olup, çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Yaklaşık bir hafta önce rahatsızlığı arttığı için çocukları tarafından hastaneye kaldırılan ve Tirebolu’da tedavi gören Hamam Mahallesinin ulu çınarı Ahmet Aytekin, 3 Haziran Pazar günü sabah saat 9.30 sıralarında son nefesini vererek Hak’ka yürüdü.

Tirebolu’da Oto Aytekin olarak ün yapan ve herkes tarafından tanınan iyi kalpli insan Ahmet Aytekin’in ölüm haberini duyanlar büyük üzüntü yaşarlarken; yakınları ve aile dostları kale önündeki evlerine hücum ettiler. Aytekin’in oğulları Salim ve Mehmet ile biricik kızı Ayşegül, taziyeleri kabul ederlerken; yakınları da ailenin acısına ortak olmaya çalıştılar. Tirebolu’nun sevilen büyüklerinden Aytekin için 4 Haziran Pazartesi günü hazin bir Cenaze Töreni düzenlendi. Aytekin’i son yolculuğuna uğurlamak için Hamam Mahallesindeki evlerinin önünde biriken kalabalık, helallik alımı öncesinde merhumun evlatlarına ve yakınlarına başsağlığı dileklerini ileterek, acılarını paylaştılar. Babalarını kaybetmenin üzüntüsü içinde taziyeleri kabul eden Salim ve Mehmet Aytekin ile kardeşleri Ayşegül, dost ve arkadaşları tarafından teskin edilmeye çalışıldılar.

Öğle Namazı öncesinde evlerinin önünde alınan helalikten sonra naaşı Cintaşı Camii avlusuna götürülen Ahmet Aytekin, burada Öğle Namazını müteakip kılınan Cenaze Namazından sonra Kurucakale Mezarlığında toprağa verildi. Tirebolu Ekspres Ailesi olarak merhum Ahmet amcamıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına da başsaşlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun…