Tirebolu TİF TV törenle hizmete açıldı…

Tirebolu İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü bünyesinde kurulan TİF TV Stüdyosu’nun açılışı 28 Şubat’ta gerçekleştirildi…

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü bünyesinde kurulan ve kısa adı TİF TV olan Televizyon Stüdyosu, 28 Şubat Perşembe günü düzenlenen sade bir törenle hizmete açıldı.

Tirebolu’nun hayırsever ailelerinden Abbasoğlu ve Başoğlu ailelerinin katkılarıyla hazır hale getirilen Televizyon Stüdyosunun açılışına Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk ile Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve ilçedeki daire amirleriyle siyasi parti temsilcileri katıldı. Abbasoğlu Ailesinden merhum milletvekili Şükrü Abbasoğlu’nun oğlu Prof. Dr. Osman Abbasoğlu ile Başoğlu Ailesinden Mahmut Baş’ın da hazır bulunduğu açılışta bir konuşma yapan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Coşkun, TV Stüdyosunun yöremize önemli katkılar sağlayacağını belirterek, “Bilişim bilimlerinin net bir uygulamalı bilim olduğu dikkate alındığında, öncelikle öğrencilerimizin iyi bir eğitim almaları birinci hedefimiz olacaktır. İkinci hedefimiz, bu stüdyoda görev alacak öğrencilerimizin ve hocalarımızın birtakım araştırma faaliyetlerinde bulunacak olmalarıdır. Üçüncü hedefimiz ise yine öğrencilerimizin fakültelerin önemli görevlerinden biri olan, topluma hizmet noktasından da televizyonumuzun ilçemize, ilimize ve bölgemize çok ciddi katkılar sağlayacağı olmasıdır” şeklinde ifadeler kullandı ve stüdyonun herkese hayırlı-uğurlu olmasını diledi.

28 Şubat 2019 tarihi itibariyle resmi açılışı yapılan TİF TV, şimdilik internet üzerinden yayın yapacak olup, ileride televizyona frekans alınması yolunda çalışmalarda bulunulacak. Tirebolu’daki Televizyon Stüdyosunun açılışına katılan Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile Prof. Dr. Osman Abbasoğlu, yaptıkları kısa değerlendirmede, stüdyonun Tirebolu’ya ve yöremize hayırlı olmasını temenni ederek, “Bu televizyon sayesinde yöremizin güzelliklerini ve zenginliklerini Tirebolu’dan tüm dünyaya duyuracağız” ifadelerini kullandılar.

Haber-Şahin Yiğiter

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir