Tirebolu TMO’da fındık alımları başladı… | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu TMO’da fındık alımları başladı…

İlçe Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, TMO’yu ziyaret ederek, Müdür Yardımcısı Aygün’den alımlarla ilgili bilgi aldılar…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Giresun kalite fındığa 14,5 TL ücret verileceğini açıklamasından sonra, bölgedeki TMO’larda başlatılan alımlar artmaya başladı. Buna göre, Tirebolu’daki TMO’da, yöremiz üreticilerinden ürünlerini ofiste almaya başladı.

İlçemizin İstiklal Mahallesi Takırlı mevkiinde bulunan TMO tesislerine, alımların başladığı ilk hafta bir ziyaret gerçekleştiren Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya, TMO Müdür Yardımcısı Muammer Aygün ile görüşme yaparak, kendisinden alımlarla ilgili bilgi aldılar.

Bilindiği gibi, TMO tarafından alınacak fındıklar Fiskobirlik’e verilecek olup; ilk etapta kuruma 10 bin fındık verilmesi planlanıyor. Fındıkla ilgili kuruluş yetkilileri, TMO’nun stoklarında bulunan 2017 yılına ait fındığın da tamamının kademeli olarak Fiskobirlik’e verilmesini talep ediyorlar. Yeni dönemde Fiskobirliğin aktif hale getirilmesi ve yaşatılması bekleniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir