Tirebolu-Trabzon dolmuşçularının çilesi bitmiyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu-Trabzon dolmuşçularının çilesi bitmiyor!


Tirebolu ile Trabzon arasında 14 araçla hizmet veren Tirebolu Dolmuş Durağı’na bağlı araçlara Görele ve Eynesil ilçe sınırları içinde yapılan haksız uygulama tepki çekiyor..!

Tirebolu ile Trabzon arasında dolmuşçuluk yapan 69 nolu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı araçlara, Görele ile Eynesil belediye sınırları içinde uygulanan çifte standart, hem bu güzergahta seyahat eden yolcuları ve hem de dolmuşçuları mağdur ediyor.

Tirebolu-Trabzon arasında her gün 14 araçla düzenli olarak yolcu taşıma hizmeti yapan Tirebolu Durağına ait dolmuşlara, Görele ve Eynesil Belediyesi tarafından uygulanmak istenen indirme-bindirme yasağı, Tirebolu’dan Trabzon’a yolcu taşıyan dolmuşçuları zor durumda bırakırken; ilgili belediyelerden bu soruna çözüm yolu bulması isteniyor. Bir süre önce Görele Belediyesi’nin aldığı karara göre, yolcu indireip-bindirme konusunda sıkıntı yaşayan Tirebolulu dolmuşçular, şimdi de Eynesil belediye sınırları içinde aynı sıkıntıyı yaşıyorlar. Eynesil’de Belediye Encümeninca alınan kararla, Tirebolu’dan Eynesil’e kadar hem de ücretsiz olarak götürdükleri yolcuları, şehir merkezinde indiremediklerini bildiren Tirebolu-Trabzon hattı dolmuşçuları, bu yüzden araçlarına cezai işlem uygulanmasını tepkiyle karşılıyorlar.

İlçe dışından gelen dolmuşçuların Tirebolu’da istedikleri her yerde yolcu indirdiklerini, ancak Tirebolu dolmuşlarına Görele ile Eynesil’de çifte standart uygulandığını öne süren Tirebolu-Trabzon hattı dolmuşçuları, bu haksız uygulamanın kaldırılması için yetkililerden çözüm yolu bulmasını bekliyorlar.