“TİREBOLU TURİZM KENTİ OLACAK” - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

“TİREBOLU TURİZM KENTİ OLACAK”


Ak Parti Tirebolu Belediye Başkan aday adayı Murat Sedat Bayrak, “Aday gösterilirsem, Tirebolu kazanır. Şehrim için önemli hayallerim ve hedeflerim var” dedi…

Ak Parti Tirebolu Belediye Başkanı Aday Adayı Sedat Murat Bayrak, Tirebolu’nun çok ciddi bir turizm potansiyeli olduğunu ve sadece bunu harekete geçirmenin gerektiğini belirtti. Tirebolu’nun bir sanayi veya tersane şehri olamayacağını ve olmaması gerektiğini, Tirebolu’nun tarih, sanat, kültür ve turizm kenti olarak kalkınabileceğini ifade eden Bayrak, göreve gelmesi halinde büyük maddi harcamalar gerektirmeyen ama önemli dokunuşlarla Tirebolu’yu vitrine çıkaracak ve marka şehir yapacak vizyonel projeleri olduğunu ifade etti.

Alt yapı, su, kanalizasyon, kaldırım, asfalt … vb. temel ihtiyaçların giderilmesine ek olarak, Tirebolu’yu bir turizm markası yapacak ve özellikle alt alandaki Sivas, Gümüşhane,  Erzincan, Malatya, Elazığ gibi illerdeki denize hasret vatandaşlarımızın ve büyük şehirlerden, hatta yurt dışından gelecek yerli ve yabancı turistlerin gözdesi haline getirecek önemli projelerini; Renkli Şehir, Yeni Kale, Kanal Akvaryum, Ayana kule, 5 yıldızlı otel, butik oteller ve pansiyonlar, sahil ve kumsal düzenlemeleri başlıkları altında sıralayan ve bunları daha sonra ayrıntılarıyla açıklayacağını belirten Bayrak, bu projelerin kaynaklarının da ekstra ödenek ihtiyacı olmadan çoğunlukla kendi içinden çıkarılacağını ifade etti.

Küllenmiş bir turizm mücevheri olan Tirebolu’nun sadece küllerinin üflenmesine ihtiyacı olduğunu söyleyen Sedat Murat Bayrak, “Tirebolu Belediyesi bir işletmedir, işletmecilik bir ilimdir bir bilimdir. Ehliyet, liyakat, birikim ve deneyim ister, çok daha büyük işletmeleri yönettim ve hepsini fazlasıyla yükseltti. Tirebolu’yu da hak ettiği yere taşımak için sadece bir dönemlik görev süresi yeterli. Ben bu şehirde doğdum ve bu şehre bir vicdan borcum var. Görev verilmesi halinde, söz veriyorum görev dönemim sona erince Yeni Tirebolu’yu olumlu manada kesinlikle tanıyamayacaksınız ve çok seveceksiniz” şeklinde çok çarpıcı sözler sarfetti.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir