Son Dakika

Mayıs 28 2024 | Salı
SPOR

Tirebolu U 15, Giresun Şampiyonu!

Giresun U 15 Futbol Liginde ilk etabı kolay geçen ve yarı finalde Çınarlarspor’u 7-2 yenerek finale çıkan Tireboluspor U 15 Takımı, 13 Mayıs Cumartesi günü Espiyespor ile oynanan büyük finalde rakibini penaltı atışları sonunda 4-1 mağlup edip il birinciliğine adını yazdırdı ve gruplara gitme hakkını elde etti…

Giresun U 15 Futbol Liginde ilk etap maçlarını grubunda lider olarak tamamlayan ve yarı finalde karşısına çıkan Giresun temsilcisi Çınarlarspor’u farklı bir skorla 7-2 yenerek finale yükselen Tireboluspor U 15 Takımı, büyük finalde 1957 Espiyespor ile bir kez daha karşı karşıya geldi. 13 Mayıs Cumartesi günü Giresun 15 Temmuz Spor Kompleksi’nde oynanan ve büyük bir çekişmeye sahne olan final maçında rakibini penaltı atışları sonunda 4-1  yenen Mavi-Beyazlı Gençler, 15 Liginde il birincisi olmayı başararak, gruplarda ilimizi temsil etmeye hak kazandılar. Final karşılaşmasını Salih Çetin, M. Can Onuk ve Kervan Özkan hakem üçlüsü yönetti.Büyük finalden 2 gün önce yine aynı sahada oynanan yarı final maçında karşı grubun ikincisi Çınarlarspor’u, Ünal Özağa’nın 3 ve M. Bedirhan Yanık’ın 4 golüyle 7-2 mağlup eden başarılı antrenörler Muhammet Bektaş ve İbrahim Keskin’in öğrencileri, 13 Mayıs Cumartesi günü Espiyespor ile oynadıkları büyük finalde ellerine geçirdikleri çok sayıda gol pozisyonunu değerlendiremediler. Normal süresi golsüz biten maçta statü gereği hemen seri penaltı atışlarına geçildi. Tireboluspor’dan Bedirhan, Samet, Hamza ve Anıl Yiğit, sırayla kullandıkları atışları gole çevirirken; Espiyespor’dan ise sadece Atabey’in atışı golle sonuçlandı, Ege ve Kaan, kullandıkları atışlarda başarılı olamadılar ve böylece maç da 5’nci penaltı atışına gerek kalmadan 4’ncü atışlarda sona erdi ve bu atışlar sonunda kazanan taraf Mavi-Beyazlı Gençler oldu.

                                                                        GOL KRALI DA BİZDEN

Giresun U 15 Liginde 2022-2023 sezonu Tireboluspor’un şampiyonluğu ile noktalanırken; final maçından sonra kupa ve madalya töreni de yapıldı. Giresun ASKF Başkanı Sinan Işık ve Futbol İl Temsilcisi Mustafa Kasap, önce il ikincisi olan Espiyespor’a, sonra da il birincisi Tireboluspor’a madalya ve kupa verdiler. Tireboluspor Kulübü Başkanı Adem Kemal ve Espiyespor Kulübü Başkanı Mehmet Şahan’ın da hazır bulunduğu törende, her iki takımı da tebrik eden Işık ve Kasap, daha sonra U 15 Liginin Gol Kralı olan Tirebolusporlu M. Bedirhan Yanık’a birlikte krallık ödülünü takdim ettiler. U 15 Liginde il birincisi olan Tirebolusporlu futbolcular, törenin ardından büyük coşku yaşayarak, Mavi-Beyazlı yöneticilerle birlikte şampiyonluğun sevincini yaşadılar.

Öte yandan, Tireboluspor U 15 Takımı, Espiyespor ile 13 Mayıs Cumartesi günü Giresun 15 Temmuz Spor Kompleksi’nde oynanan final maçında aşağıdaki kadrosuyla mücadele verdi: Ali – Metehan, Samet, Abdülvahap, Hakkı – Mete, Hamza, Efe (M. Ramis), Anıl, Ünal (İ. Eren) – Bedirhan.       

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler