Tirebolu U 16, lideri geçemedi: 3-3

Giresun U 16 Liginde zirveye oynayan Tireboluspor, kritik maçta lider Espiyespor ile berabere kalarak şampiyonluk şansını kaybetti…

İlk kez katıldığı Giresun U 16 Futbol Liginde şampiyonluk mücadelesi veren Tireboluspor U 16 Takımı, lider Espiyespor ile oynadığı kritik maçta rakibiyle 3-3 berabere kalarak zirve şansını kaybetti. Maçı Helim Aksoy, Muratcan Onuk ve Soner Demiralp hakem üçlüsü yönetti.

12 Ocak Pazar günü yağışlı ve soğuk bir havada oynanan müsabakada mutlak galibiyete ihtiyacı olan Tireboluspor, iki as oyuncusundan yoksun çıktığı maçta iki kez öne geçmesine rağmen bu avantajını koruyamadı ve 9 kişi kaldığı zorlu mücadeleden 3-3’lük beraberlikle ayrıldı. İlk yarıda kaptan M. Temel’in golüyle öne geçen ev sahibi ekip, kısa süre içinde kalesinde golü gördü ve devre 1-1’lik eşitlikle kapandı.

Karşılaşmanın ikinci yarısına iyi başlayan Tirebolu U 16 Takımı, önce M. Temel ve ardından Arda Korkmaz’ın üst üste attığı gollerle iki farklı üstünlüğü yakaladı. Oyunun ilerleyen bölümlerinde Ferhat Köksal’ın kırmızı kart görmesiyle sahada 10 kişi kalan ev sahibi ekip, üst üste kalesinde gördüğü gollerle skorun 3-3 olmasını engelleyemedi. Son bölümlerde kaptan M. Temel’in de kırmızı kart görerek oyun dışı olmasıyla sahada 9 kişi kalan ev sahibi ekip kaderine razı oldu ve  şampiyonluğu rakibine bıraktı. Maç sonunda iki takım futbolcularının yaptığı sportmenlik dışı hareketler maça gölge düşürürken, U 16 Liginde Espiyespor şampiyonluğunu ilan eden takım oldu.

Haber ve Fotoğraflar: Sefai KUKU (Tirebolu Ekspress).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir