Tirebolu U 16, ligi ikinci bitirdi… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu U 16, ligi ikinci bitirdi…


Görelespor’un şampiyon olduğu ligde tek yenilgiyi bu takımdan alan Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, sezonu 35 puanla kapatırlarken, 57 gol atıp sadece 11 gol yediler…

Giresun U 16 Futbol Ligine ilk kez bu sezon katılan Tireboluspor, ligi ikinci sırada bitirirken, son maçında Bulancak’tan 3-1 galip döndü. İlk kez katıldığı ligde başarılı bir performans sergileyen Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, oynadıkları 14 maçta sadece bir kez yenilgi alırken, 2 maçta berabere kaldılar.

Şampiyonluğu bir puan farkla Görelespor’a kaptıran Tirebolu U 16 Takımı, topladığı 35 puanla ikinci sırayı alırken; 14 maçta 57 gol atıp 11 gol yedi. Alt yapı antrenörleri Sedat Pir ve Necati Akyol nezaretinde lige katılan Tirebolu U 16 Takımının, ilk yılında gösterdiği performans ve elde ettiği başarı, spor kamuoyunda takdirle karşılanırken; Görelespor ile sahamızda oynadığımız final niteliğindeki maçı kazanamayışımız bizi şampiyonluktan etti. Mavi-Beyazlı takımın teknik sorumluları Akyol ve Pir, Tireboluspor’un geleceğinin parlak olduğunu ifade ederek, “U 16 Liginde ilk yılımızda elde ettiğimiz başarı asla küçümsenemez. Gençlerimizle çok başarılı bir sezon geçirdik. İnşallah önümüzdeki sezonlar daha iyi olacağız ve bu kategoride Tireboluspor’u şampiyonluk kürsüsüne taşıyacağız” diyerek, geleceğin yıldızları olarak gördükleri sporcularıyla gurur duyduklarını sözlerine ilave ettiler.