Tirebolu U 17, grubunda liderliğe yükseldi… - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu U 17, grubunda liderliğe yükseldi…


Ligin bitimine bir hafta kala Bulancak’ta lider Ballıcaspor’u 3-0 mağlup eden Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, play-off oynamaya hak kazanırken; maçta olay çıkaran ve çok sayıda futbolcusu kırmızı kart gören Ballıcaspor’un ise akibeti belli değil..!

Giresun U 17 Liginde Tireboluspor fırtınası esmeye devam ediyor. Ligin ikinci yarısında rakip tanımayan ve önüne çıkan takımları farklı skorlarla mağlup eden Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, sezonun son dış maçında Bulancak’ta grup lideri Ballıcaspor’u 3-0 yenerek, grubunda liderliği ele geçirdi.

15 Nisan Pazar günü Bulancak Ek Sahada Ballıcaspor’un konuğu olan Necati Akyol’un öğrencileri, mutlak kazanmaları gereken maçta hata yapmadılar ve çıkan olaylar nedeniyle son 10 dakikası oynanamayan liderlik mücadelesini Ömürcan Tok, Hüseyin Takır ve Eren Domaç’ın golleriyle 3-0 kazandılar. Böylece B Grubunda liderliği ele geçiren Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, play-off vizesi alırlarken; 19 puanda kalan ve maçta çok sayıda futbolcusu kırmızı kart gören Ballıcaspor’un akibeti bilinmiyor.

Tirebolu U 17 Takımı, sezonun son maçını evinde Sanayispor ile yapacak olup, maçların bitimiyle A Grubunda ilk iki sırayı alan takımlarla B Grubunda ilk ikiye giren takımlar çapraz eşleşme ile plaf-off’ta karşı karşıya gelecekler. U 17 Liginde B Grubunda birinciliği garantileyen Tireboluspor, play-off’ta ilk maçı A Grubu ikincisiyle yapacak. İlk maçların galipleri daha sonra U 17 Ligi şampiyonluğu için karşılaşacaklar. Diğer grupta Görelespor lider durumda bulunuyor. Ligde finalin adı Tireboluspor-Görelespor olarak gözükürken; antrenör Akyol, “Yer aldığımız ligde şampiyonluğu bu kez Görelespor’a bırakmayacağız. Onlarla oynayacağımız büyük finali kazanarak, U 17 Ligi şampiyonluk kupasını Tirebolu’ya getireceğiz” diyerek, bu konuda tüm sporcularına güvendiğini sözlerine ekledi.