Tirebolu U 19, ligi bırakmıyor..! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu U 19, ligi bırakmıyor..!


Ligde en azından ikinci sırayı alıp gruplara kalmak isteyen Mavi-Beyazlı Gençler, 13’ncü haftada Keşap’ta oynadıkları maçı 5-0’lık skorla kazanarak, umutlarını devam ettirdiler…

Giresun U 19 Liginde ilk ikiye kalma mücadelesini devam ettiren Tireboluspor Genç Takımı, geride kalan hafta sonu Keşap’ta Keşap Belediyespor ile oynadığı maçı 5-0 kazanarak, umutlarını ileriki haftalara taşıdı.

Sanayispor’un 35 puanla lider olduğu ligde 28 puanla üçüncü sırada yer alan ve ikinci sıradaki Bulancak ile sadece bir puanlık farkı bulunan Tireboluspor, Bulancak’ın rakiplerine takılmasını bekliyor. Keşap’taki maçı Mücahit Arslan’ın 3 ve Teksin Çoban ile Rahim Keşmer’in birer golüyle 5-0 kazanan Mavi-Beyazlı Gençler, bu hafta sonunu maç yapmadan hükmen galibiyetle geçirecekler. Ligden çekilen Batlama Vadisi karşısında 3-0 hükmen galip sayılacak Tirebolu U 19 Takımı, böylece ligdeki puanını 31’e çıkaracak.

Giresun U 19 Liginde Sanayispor’un ilk sırayı garantilediği gözlenirken; birer puan farkla ikinci ve üçüncü sırayı alan Bulancakspor ile Tireboluspor’un çekişmesi, son haftaya kadar devam edeceğe benziyor. Geriye kalan 5 maçtan birinde Bulancakspor berabere kalır veya yenilirse, Tireboluspor tüm maçlarını kazanması halinde ligi ikincilikle kapama şansını elde edecek.