Tirebolu U 19’da hasar büyük! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu U 19’da hasar büyük!


Ligde ilk 4 haftada seri galibiyetler alan ve 5’nci maçında evinde Görele’yi ağırlayan Tireboluspor Genç Takımı, güçlü rakibine 3-0 yenilirken; 3 futbolcusu da kırmızı kart gördü..!

Giresun U 19 Liginde sezona süper bir giriş yapan ve ilk 4 maçında aldığı farklı galibiyetlerle dikkat çeken Tireboluspor, 5’nci maçında beklenmedik bir sonuçla karşılaştı ve en yakın rakibi Görele’ye sahasında 3-0 yenilirken; 3 oyuncusunu da kaybetti.

Tirebolu İlçe Stadı’da 17 Kasım Cumartesi günü Görele Genç Takımı karşısına mutlak galibiyet için çıkan Tirebolu U 19 Takımı, ilk yarısı golsüz kapanan maçın ikinci yarısında dağıldı ve üst üste yediği gollerle 3-0 mağlup oldu. Kart yağmuru şeklinde geçen maçta ev sahibi Tirebolu’da 3 ve Görele’de de 1 futbolcu kırmızı mkart gördü. İkinci yarısı oldukça sert geçen ve 50’nci dakikada konuk ekibin Gökdeniz Ünver ile kazandığı golle 1-0 öne geçtiği mücadelede Görelespor, rakibinin sayısal azlığını da değerlendirerek Salim ve Batuhan’ın golleriyle farka gitti.

Heyecanı ve temposu yüksek maçın ikinci yarısında 3 futbolcusu kırmızı kart gören Tireboluspor’da hasar büyük olurken; Görelespor’da da sahanın en iyi ismi Eray’da 85’nci dakikada takımını 10 kişi bıraktı. Maçtaki yönetimiyle bir hayli tepki toplayan orta hakem Ertuğrul Yılmaz, 90 dakikalık süre içinde tam 4 futbolcuya kırmızı ve 10 futbolcuya da sarı kart gösterdi. Tirebolu U 19 ile Görele U 19 takımlarının karşılaştığı maçın teknik analizi de şöyle oluştu:

HAKEMLER: Ertuğrul Yılmaz 1, Onur Demirbaş 2, Mehmet Kahtalı 2.

TİREBOLU U 19: Samet 1 – Kemal 2, Kazım 2,Berkay 1, Mustafa 1 – M. Keskin 2, Yunus 2, Önder 1 (Eren 1),Şafak 1 (Mücahit 1), Hüseyin 1 – Ömürcan 1.

GİRELE U 19: Sadık 2 – Mert 2, Eray 4, Yusuf 2, Gökdeniz Ünver 3 (Salim 2) – Ali 2, Sadık Mert 2, Gökdeniz 1 (Sercan 2), Batıhan 3, Eren 2 – Anıl 3 (Ahmet 1).

SARI KARTLAR: Berkay, Mustafa, Kemal ve Kenan (Tirebolu); Gökdeniz Ünver, Sercan, Sadık Mert, Eray, Eren ve Salim (Görele).

KIRMIZI KARTLAR: Mustafa, Berkay ve Kemal (Tirebolu); Eray (Görele).

GOLLER: Dk. 50 Gökdeniz Ünver, dk. 75 Salim, dk. 85 Batıhan (Tirebolu: 0 – Görele: 3).