Tirebolu U16’dan müthiş dönüş: 2-1 - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu U16’dan müthiş dönüş: 2-1


Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, ikinci yarıdaki ikinci maçında ilk yarısını  1-0 geride bıraktığı mücadelede Sanayispor’u  yenerek, liderle arasındaki puan farkını bire indirdi…

Giresun U16 Liginde şampiyonluk mücadelesi veren Tireboluspor, ikinci devrenin ikinci haftasında önemli bir galibiyet aldı ve güçlü rakibi Sanayispor’u geriye düştüğü ve 10 kişi kaldığı maçtan 2-1 galip ayrılarak liderle arasındaki puan farkını 1’e indirdi.

Mavi-Beyazlı Gençlerimiz bir gün önce U19 Ligine ait maçta Sanayispor’a 2-1 yenildiği maçın rövanşını alırlarken, mücadelenin ilk yarısını 1-0 geride kapadılar. Bu yarıda bir de oyuncusunu kaybeden temsilcimizde Mustafa Dost takımını 10 kişi bıraktı. İkinci yarıda müthiş bir geri dönüşe imza atan antrenör Necati Akyol nezaretindeki Mavi-Beyazlı Gençlerimiz, Hüseyin Takır ve Mehmet Keskin’in attığı gollerle zorlu mücadeleyi 2-1 kazanırken, Sanayispor karşısında alınan bu galibiyet camiada büyük sevinç yarattı.

Sanayispor galibiyetiyle lider Görelespor arasındaki puan farkını 1’e indiren Tirebolu U16 Takımına, ilçeye dönüşte takım kaptanı Hüseyin Takır’ın babası Tirebolu Balık Market’in sahibi Şafak Takır tarafından Kale-Hıdıroğlu Resturant’ta galibiyet yemeği verildi. Şampiyonluk yolunda ilerleyen temsilcimiz 3’ncü hafta maçını kendi evinde 21 Ocak Pazar günü saat 11’de Eynesil Belediyespor ile yapacak.