Tirebolu Ülkü Ocağı’ndan Anlamlı Yardım! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu Ülkü Ocağı’ndan Anlamlı Yardım!

Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanlığı, esnaflardan ve vatandaşlardan topladığı gıda malzemelerini, selde büyük zarar gören Dereli’deki köylere dağıttı…

Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanlığı, sel felaketinde zarar gören felaketzedelere destek olmak amacıyla ilçedeki esnaflardan ve vatandaşlardan topladığı gıda maddelerini, Dereli’ye giderek selde büyük zarar gören köylülere dağıttı.

Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanı Yalçın Başar’ın organizesinde gerçekleşen kampanyada, ilçedeki yardımseverlerden toplanan gıda maddeleri, 1 Eylül’de Dereli’ye götürülerek, selde tüm eşyalarını kaybeden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ocak yöneticileri tarafından dağıtıldı. Yönetici arkadaşlarıyla birlikte Dereli’ye giden ve 2 araçta bulunan gıda maddelerini köylülere dağıtılmasını sağlayan Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanı Başar, “Ocak bünyesindeki arkadaşlarımızla hayırsever vatandaşlardan topladığımız gıda maddelerini, Dereli ilçesindeki mağdur köylere giderek bizzat dağıttık. İlçemizdeki hayırsever iş adamlarının ve esnafların göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bölgemizde meydana gelen afette mağdur duruma düşen ve tüm eşyalarını kaybeden selzedelere, Tirebolu Ülkü Ocağı olarak destek olan bütün kardeşlerimize de minnet duygularımızı sunmak istiyorum” dedi.

Öte yandan, Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanlığı’nın, Dereli’deki köylere yaptığı anlamlı yardım, ilgili köylerde büyük memnunluk yaratırken; gıda maddelerini alan vatandaşlar, “Allah sizlerden razı olsun. Bu zor günümüzde bize yardım elini açmanızdan dolayı sizlere müteşekkiriz. Tirebolu Ülkü Ocağı’nın gösterdiği bu jesti asla unutmayacağız” şeklinde konuşarak, Tirebolu Ülkü Ocağı Başkanı Başar nezdinde tüm ülkücülere teşekkür ettiler.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir