Tirebolu ve Espiye’deki şiddetli yağış yol kapattı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu ve Espiye’deki şiddetli yağış yol kapattı!


Dün geceden itibaren başlayan ve sabah da devam eden sağanak yağış, Tirebolu ve Espiye’de Giresun-Trabzon sahil yolunun yer yer trafiğe kapanmasına neden oldu..!

Tirebolu ve Espiye yöresinde gece başlayan ve sabah da devam eden kısa süreli şiddetli yağış, Trabzon-Giresun Karayolunda trafiğin aksamasına neden oldu ve bu yüzden yolda uzun araç kuyrukları oluştu.

Kısa süreli şiddetli yağış özellikle Tirebolu’nun batı yakasında etkili olurken; sabah saatlerinde Gölağzı mevkiindeki transit yolda aksamalar meydana geldi. Medyacı kardeşimiz Osman Altay’ın, cep telefonuyla çektiği görüntüler, yağışın yolda sergilediği tehlikeyi ortaya çıkarırken; söz konusu bölümde trafikte yer yer aksamalar oldu ve sahil yolunun bir bölümü trafiğe kapalı kaldı.

Şiddetli yağışın etkili olduğu bir bölüm de Espiye-Keşap arasındaki yoldaydı. Kısa süreli şiddetli yağışın getirdiği toprak ve moloz birikintileri Uluburun Tünelinin ağzını kapatırken; iki ilçe arasındaki transit yolda uzun kuyruklar oluştu. Karayolları Ekiplerinin uzun uğraşları sonucu taş, toprak ve moloz parçalarından temizlenen Giresun-Trabzon Karayolu trafiğe elverişli hale getirilirken; yağış nedeniyle iki ayrı bölümde kapanan yol, bazı vatandaşların işlerinin aksamasına yol açtı.