Tirebolu yine susuz kaldı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu yine susuz kaldı!


İlçeye su veren Ana İsale Hattında tekrar nükseden arıza nedeniyle Tirebolu’ya sabah saat 04’ten itibaren su verilemiyor..!

Tirebolu yine susuz kaldı. İlçeye su veren Ana İsale Hattında yeniden nükseden bir arıza nedeniyle Tirebolu’ya sabah saatlerinden itibaren su verilemiyor.

Tirebolu’ya su veren Harşıt Çayı üzerinde bulunan Ana İsale Hattında meydana gelen arızanın giderilmeye çalışıldığını bildiren belediye yetkilileri, çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydederlerken; ev ve iş yerlerinde suyu akmayan vatandaşlar, arızanın ne zaman giderileceğini merak ediyorlar.

Bilindiği üzere, bir süre önce aşırı yağışlar nedeniyle Harşıt Çayı içinden geçen Ana İsale Hattında meydana gelen arıza, uzun süre giderilememiş ve vatandaşlar isyan etmişti. “Biz yayladan su beklerken, hazır elimizdeki suyu bile içemiyoruz” diye sitemde bulunan ilçe sakinleri, ilçenin bu sorununa kalıcı bir çözüm yolu bulunmasını istiyorlar. Bu arada, sık sık su kesintisi yaşanan Tirebolu’da, su ihtiyaçlarını gidermek için ilçedeki doğal çeşmelere ve cami avlularına hücum eden vatandaşlar, ellerindeki su bidonları ile ev ve iş yerlerine su taşımaya çalışıyorlar.