Tirebolu, Yöresel Çocuk Oyunları Festivali’ne hazırlanıyor! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu, Yöresel Çocuk Oyunları Festivali’ne hazırlanıyor!


İlçede bu yıl 3’ncüsü gerçekleştirilecek olan festival, 20 Temmuz’da başlayıp 22 Temmuz’da yapılacak Off-Road gösterileriyle sona erecek…

Tarih ve kültür kenti olan Tirebolu, Yöresel Çocuk Oyunları Festivali’ne hazırlanıyor. İlçede bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan festival, 20 Temmuz’da start alacak ve 3 gün boyunca devam edecek. Festivalde bu yıl ilk kez Off-Road gösterileri de yapılacak.

Tirebolu Belediyesi tarafından organize edilmekte olan festivalle ilgili son hazırlıklar yapılırken; 20-21 ve 22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinlikte ilçemiz renkli görüntülere sahne olacak. Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tertip Komitesi yetkilileri, festivalin 20 Temmuz Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanından saat 16’da Tirebolu Kalesi önündeki etkinlik alanına kadar sürecek Kortej Yürüyüşü ile başlayacağını belirterek, organizasyona Azarbeycan, Kazakistan ve Gürcistan gibi Türki Cumhuriyetlerinden gösteri gruplarının da katılacağını bildirdiler.

7’den 70’e herkesin katılabileceği etkinliklerde, sokak oyunlarının yanı sıra halk konserleri de verileceğini bildiren yetkililer, festivale Yunanistan’dan özel olarak davet edilen Melza Burcu İnce ile Grup Manga ve yöremiz sanatçılarından Selçuk Balcı’nın da katılacağını kaydederek, 3 gün sürecek etkinliklerde katılımcıların eğlenceye doyacağını ifade ettiler. Bu arada, festivalin son günü olan 22 Temmuz’da Tirebolu’da bir ilk gerçekleşecek ve Körliman Mahallesinde hazırlanacak pistte Off-Road gösterileri de yapılacak.