Tirebolu’da 15 Temmuz Etkinlikleri… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da 15 Temmuz Etkinlikleri…


15 Temmuz Demokrasi Zaferi’nin 2’nci yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi, ilçemiz Tirebolu’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı…

15 Demokrasi Zaferi’nin 2’nci yıldönümü, tüm yurtta olduğu gibi, Tirebolu’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Tirebolu’daki 15 Temmuz Etkinliklerine Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları ile Ak Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’de katıldı.

Tirebolu’da, İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan proğram çerçevesinde liman mevkiindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında hazırlanan platformda gece boyunca etkinlikler yapıldı. 15 Temmuz Pazar günü ilçedeki camilerde şehitler için Mevlid-i Şerif okutulurken, Demokrasi Nöbeti de tutuldu. İlçe Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, Garnizon Komutanı Hakan Baştürk, İlçe Müftü Vekili Şaban Kaya ile siyasi parti başkanları ve bazı daire amirleriyle vatandaşların katıldığı proğram, gece yarılarına kadar sürdü. Ellerinde Türk Bayraklarıyla alanı dolduran vatandaşlar, o günlerin bir daha yaşanmaması için hep birlikte dua ederlerken; çeşitli etkinliklerle devam eden proğram, 16 Temmuz saat 00.13’e kadar devam etti ve o saatte ilçedeki tüm camilerde sela okundu.

VALİ SARIFAKIOĞULLARI, TİREBOLU’YA GELDİ

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz 2016’da FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının İstanbul Boğaziçi Köprüsünde şehit edilen İsmail Kefal’in kabrini ziyaret etmek için Tirebolu’ya geldi.

15 Temmuz Etkinlikleri çerçevesinde hazırlanan proğram gereği 15 Temmuz Pazar günü saat 11’de beraberinde Giresun Ak Parti Milletvekili Cemal Öztürk ve il protokolü ile birlikte ilçemize teşrif eden Vali Sarıfakıoğulları, Tirebolulu Demokrasi Şehidi İsmail Kefal’in Karademir Köyünde bulunan kabrini ziyaret etti.

Öte yandan, Tirebolu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günüdolayısıyla akşam saatlerinde limandaki meydana akın eden vatandaşlar; ellerinde Türk Bayrakları ve meşalelerle söyledikleri marşlarla meydanı adeta bayram yerine çevirdiler. Coşkulu bir şekilde 15 Temmuz Zaferi’nin 2’nci yıldönümünü kutlayan Tirebolulular, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Ne mutlu Türküm diyene” ve “Büyük Başkan Recep Tayyip Erdoğan” sloganlarıyla meydanı inlettiler.