Son Dakika

Temmuz 16 2024 | Salı
GÜNDEMSİYASET

Tirebolu’da 2024 Seçim Sonuçları!

İYİ Parti adayı Bülent Kara’nın Belediye Başkanlığı’nı kazandığı Tirebolu’da, İl Genel Meclisi için yapılan seçimlerde Ak Parti’den Abdullah Karapıçak ve Murat Arslan ile İYİ Parti’den Ömer Cebeci, Meclis’te ilçeyi temsil etmeye hak kazandılar…

Mart ayının son gününde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde tüm Türkiye’de olduğu gibi, ilçemiz Tirebolu’da da kazananlar belli olurken; Belediye Başkanlığı için gerçekleşen seçimde İYİ Parti adayı Bülent Kara, Tirebolu’nun yeni Belediye Başkanı oldu. Bu arada, İl Genel Meclisi için yapılan seçimlerde ise Ak Parti’den Abdullah Karapıçak ve Murat Arslan ile İYİ Parti’den Ömer Cebeci, yeni dönemde İl Genel Meclisi’nde Tirebolu’yu temsil etmeye hak kazandılar. Köy ve mahallelerinde 105 sandık bulunan Tirebolu’da, Seçmen Kayıt Listesi’ne kayıtlı 26 bin 815 seçmenden 22 bin 93’ü oy kullanırken; bu oylardan 20 bin 947’si geçerli sayıldı.İlçe Seçim Kurulu verilerinden alınan gayri resmi sonuçlara göre; Tirebolu’da 9 adayın katıldığı Belediye Başkanlığı Seçimlerinde kullanılan 10 bin 783 geçerli oydan 4 bin 135’ini alan İYİ Parti adayı Bülent Kara, başkanlık seçimini kazanırken; Cumhur İttifakı adayı Ömer Hıdır, geçerli oylardan 3 bin 391 oy, CHP adayı ve mevcut Belediye Başkanı Burhan Takır ise 2 bin 947 oy aldı. Tirebolu Belediye Başkanlığı için yarışan diğer adaylardan Mustafa Sinan Keşmer (YRP) 189 oy, Ayhan İnal (SP) 51 oy, Adil Patanoğlu (Zafer Partisi) 40 oy, Mehmet Küçükhasan (BTP) 18 oy, Hanife Dede (HKP) 12 oy ve Abdullah Sarı (Millet Partisi) 10 oy aldılar.

                                                                               BELEDİYE MECLİSİNE KİMLER GİRDİ?

Tirebolu’da gerçekleşen seçimlerde Belediye Meclisi için sandık başına giden 11 bin 287 seçmenden 10 bin 700’ünün oyları geçerli sayılırken; bu oylardan 3 bin 543’ünü alan Ak Parti’den 5 isim, 3 bin 535’ini alan İYİ Parti’den 3 isim ve 2 bin 933’ünü alan CHP’den de 3 isim Meclise girme şansını elde ederlerken; 3 büyük partiden sadece Ak Parti’nin kontenjan adayı Fatih Meşe, Belediye Meclisi’ne asil üye olarak girdi. Belediye Başkanlığı seçimini kazanan İYİ Parti kontenjan adayı İhsan Nakipoğlu ile CHP kontenjan adayı Erim Yaman, Meclise girme şansı bulamadılar. Buna göre, Tirebolu Belediye Meclisi; Ak Parti’den Fatih Meşe (Kontenjan), Osman Yıldız, Sedat Alişarlı, Yakup Yıldız ve Mahmut Hacıibrahimoğlu; İYİ Parti’den Atilla Aydın, Dursun Ali Çalık ve Resul Özdemir; CHP’den Bilal Kalafatoğlu, Fatma İyice ve Sadullah Velioğlu’ndan oluştu. Belediye Başkanlığı ile İl Genel ve Belediye Meclisi’ne seçilen tüm adaylara, yeni dönemin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor ve kendilerine başarılar temenni ediyoruz.     

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler