Tirebolu’da 4500 öğrenci tatilde! - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da 4500 öğrenci tatilde!


17 Ocak’ta Yarı Yıl (Karne) Tatiline giren öğrenciler, 6 Şubat’ta ikinci döneme başlayacaklar. Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, Kovanpınar’da Karne Dağıtım Törenine katıldı…

2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’na ait Yarı Yıl Tatili, tüm Türkiye’de olduğu gibi, Tirebolu’da da 17 Ocak Cuma günü başladı. Yarı Yıla girilmesi dolayısıyla Kovanpınar’daki Karne Dağıtım Törenine katılan Tirebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, tüm öğretmen ve öğrencilere iyi tatiller diledi.

Tirebolu’da içinde bulunduğumuz 2019-2020 döneminde 36 okulda toplam 4500 öğrenci öğrenim görürken, 473 öğretmen görev yapıyor. Birinci dönemin sona erdiği 17 Ocak Cuma günü ilçemizin Kovanpınar Köyündeki okulda düzenlenen Karne Dağıtım Törenine katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz, orada çocukların karne sevincine ortak olup, bir de konuşma yaptı. Konuşmasında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un, “Ara tatillerin bir nefeslenme, zihin tazeleme ve çocukların okul dışındaki hayatı tanımaları için bir fırsattır” mesajını hatırlatan Yılmaz, “Karne ve not her şey değildir. Çocuk, karnenin dışında çok fazla bir varlıktır. Karne, çocuğun tüm hayatını ya da özelliklerini özetleyen bir araç değildir. O nedenle, çocukların karneleri üzerinden olumlu ya da olumsuz çok fazla düşünce belirtmemekte yarar vardır” diyerek, tüm öğrenci ve öğretmenlere iyi tatiller dileğinde bulundu.

İlk dönem sonunda 15 günlük ara tatile giren öğrenciler ve öğretmenler, 6 Şubat Pazartesi sabahından itibaren ikinci döneme başlayacak. İkinci dönemin ortalarında öğrenciler için 7 günlük bir mini tatil daha olacak ve okullar 19 Haziran‘da yaz tatiline girecek.