Tirebolu’da Ata’ya saygı seli! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Ata’ya saygı seli!


 

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 80’nci yılında her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da saygı ve özlemle anıldı…

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, ölümünün 80’nci yılında bir kez daha saygı ve minnetle andık. 10 Kasım Cumartesi günü tüm Türkiye’de olduğu gibi, Tirebolu’da da Atatürk için anma töreni düzenlendi.

Tirebolu’da 10 Kasım Cumartesi günü saat 08.45’de 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılıp, Ata’nın manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Tüm İlçe Protokolünün ve öğrencilerin de hazır bulunduğu meydanda saat 9’u 5 geçe siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İlçe Protokolü ve öğrenciler daha sonra saat 10’da Piri Reis MTL Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Anma Programı için söz konusu okula gitti.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programına ev sahipliği yapan Piri Reis MTL Anadolu Lisesi, hazırlamış olduğu sunumu büyük bir titizlik ve gayretle gerçekleştirdi. Burada konuşmaların ardından şiirler okunup Atatürk konulu oratoryo sahneye konuldu. Bu arada, okullarımızda 10 Kasım ile ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere İlçe Protokolü tarafından hediyeler dağıtıldı. 10 Kasım Ata’yı Anma Programı dolayısıyla Piri Reis MTL Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen sunum, izleyicilerden tam not aldı.