Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
EKONOMİGÜNDEM

Tirebolu’da Balıkçılar Uyarıldı!

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nce Su Ürünleri Kooperatifi’nde geniş kapsamlı bir  toplantı yapılarak, balıkçıların uyması gereken kurallar tek tek açıklandı…

Tirebolu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, hafta içinde ilçedeki Balıkçı Barınağı’nda geniş kapsamlı bir toplantı düzenledi. Sahil Güvenlik Komutanlığı, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Su Ürünleri Kooperatif Başkanları, Tirebolu ve Görele Liman Başkanlarıyla balıkçıların katıldığı toplantıda, karasularında avlanma yapanların uyması gereken kurallar üzerinde duruldu.

Karasularında avlanma yapan balıkçıların uyarıldığı toplantıda, 1380 sayılı Su Ürünleri Kanunu ile buna bağlı mevzuatlar hakkında geniş kapsamlı bilgilendirme yapılarak, kurallara uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağı kaydedildi. İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Gencan’ın nezaretinde gerçekleşen toplantıda, Sahil Güvenlik Komutanlığı yetkilileriyle, Tirebolu ve Görele Liman Başkanları da hazır bulundu. Öte yandan, Tirebolu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Efkan Elevli, ilçedeki barınakla ilgili şikayetlerini dile getirirken; bu konuda yetkili mercilerden gerekli desteği göremediklerini kaydederek, barınak sahasında yapılan gelişigüzel düzenlemelere müsamaha etmeyeceklerini söyledi.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler