Tirebolu’da bayram öncesi pastaneler denetlendi! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da bayram öncesi pastaneler denetlendi!


Belediye Zabıta Ekipleri, ilçe merkezindeki tüm pastaneleri tek tek dolaşarak iş yerlerinde ve imalathanelerde sıkı bir hijyen testi yaptı…

Tirebolu Belediyesi Zabıta Ekipleri, Ramazan Bayramı öncesinde ilçe merkezinde bulunan pastaneleri sıkı bir denetimden geçirdi. Pasta imal eden işyerlerinde hijyenik şartlara uyulup uyulmadığını kontrol eden Zabıta Ekipleri, eksiklik bulduğu işyeri sahiplerini ve çalışanlarını uyardı.

Vatandaşların sağlığını bozacak ve tehdit edecek boyuta gelen imalathaneler için anında gerekli yaptırımı uygulayan Zabıta Ekipleri, hijyenik kontrol için dolaştıkları pastanelerde hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmadığını ve kusuru bulunan her işletmenin gerekli cezaya çarptırıldığını ifade ederlerken; kontrollere bayramda da devam edeceklerini kaydettiler.

Öte yandan, Tirebolu’da bulunan mezarlıkların da bayrama hazır olduğunu bildiren belediye yetkilileri, şehir içinde yer alan tüm mezarlıklarda her türlü bayram temizliğinin yapıldığını ve vatandaşların yakınlarının kabirlerini gönül rahatlığı içinde ziyaret edebileceklerini kaydettiler.