Tirebolu’da Bekçilik Kursuna yoğun ilgi!

Tirebolu Kız İmam-Hatip Lisesi Çetin Durkaya tarafından açılan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Kursu’na, ilçe gençleri yoğun ilgi gösteriyor…

İşsizlik sorununun giderek çığ gibi büyüdüğü Tirebolu’da, lise veya yüksek okul bitiren gençler, iş bulabilmek için Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Kursuna yoğun ilgi gösteriyorlar.

Açtığı kurslarda bugüne kadar çok sayıda gencin işe girmesinde büyük emeği olan Tirebolu Kız İmam-Hatip Lisesi Çetin Durkaya, ilçede mülki amirlerin onayıyla yeni kurslar açarak, gençlere iş bulma olanağı sağlıyor. Bu işi, ilçedeki işsiz gençlere yardımcı olma amacıyla yapan ve bugüne kadar çok sayıda gencin iş bulmasını sağlayan deneyimli eğitimci Durkaya’nın, son olarak açtığı Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Kursuna oldukça yoğun ilgi gösteren gençler, “Bizler, lise veya yüksek okulları bitirdik ama hiçbir yerde işe giremedik. Çetin Hocamızın açtığı kurslar sayesinde iş bulma imkanı elde ediyoruz ve bu yüzden hocamızın kurslarına katılıyoruz. Ne kadar okul bitirirsen bitir, ekmek aslanın ağzında. İşsiz olduğumuz ve iş aradığımız için bu tür kurslara girerek, kendimize ve ailemize bir iş kapısı arıyoruz” diyerek, kendilerine bu konuda yardımcı olan Çetin Durkaya hocaya minnet duygularını dile getiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir