Tirebolu’da betonsuz yol kalmayacak! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da betonsuz yol kalmayacak!


Şehir içindeki stabilize yollarda betonlama çalışmalarını sürdüren Tirebolu Belediyesi’nin, son 4,5 yılda 64 kilometre yolu betonladığı bildirildi…

Tirebolu Belediyesi, şehir içinde ara sokaklarda ve kenar mahallelerde bulunan stabilize yollardaki betonlama çalışmalarını sürdürüyor. Belediye ekipleri şu anda üç ayrı kolda betonlama işlemleri yapıyor.

Kış mevsimi gelmeden önce kenar mahallelerdeki ve ara sokaklardaki stabilize yolları betonlama çalışmalarını sürdüren Tirebolu Belediyesi’nin,; 4,5 yılda 64 kilometrelik yolda betonlama işlemi yaptığı ifade edilirken; yıl sonuna kadar ilçede betonsuz yol kalmayacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, ekiplerin şu anda Balçıkbelen Mahallesiyle İstiklal ve Yeniköy Mahallelerinde üç ayrı kolda betonlama çalışması yaptığını belirterek, “İlçemizde yıl sonuna kadar betonsuz yol kalmayacak. Ekiplerimiz hummalı bir şekilde betonlama çalışmalarını sürdürüyor. Amacımız, vatandaşlarımızın evlerine ve mahallelerine rahat ve huzurlu bir şekilde ulaşmalarını ve şehrimizde ulaşılamayacak yer kalmamasını sağlamaktır” dedi.