Tirebolu’da Çanakkale Destanı kutlamaları… | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Çanakkale Destanı kutlamaları…

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’ncü yıldönümü dolayısıyla İmam-Hatip Lisesi tarafından İletişim Fakültesi Salonunda kutlama programı icra edildi…

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’ncü yıldönümü, tüm yurt çapında olduğu gibi, Tirebolu’da da anlamlı törenlerle kutlandı. Tirebolu’da Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin organizesiyle yapılan kutlamalar, İletişim Fakültesi Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Konferans Salonunda icra edildi.

Tirebolu’daki 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’yle ilgili kutlamalara saat 10’da Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlandı. İlçe mülki erkanıyla daire amirleri, okul müdürleri, gaziler ve öğrencilerin katıldığı çelenk sunumundan sonra topluca İletişim Fakültesi’ne geçildi. Burada İmam-Hatip Lisesi organizesinde gerçekleştirilen programa saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlandı. Ardından okul müdürü Tevfik Yılmaz ile Garnizon Komutanı Yüzbaşı Hakan Baştürk, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yaptı.

Geniş bir katılımla gerçekleşen kutlamalara Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Çanakkale Türküsüyle devam edildi. Daha sonra Çanakkale Zaferi videosu izlendi. Ayakta alkışlanan video gösteriminin ardından İmam-Hatipli öğrenciler “Son Yoklama” adlı oyunu sahnelediler. Zaman zaman duygusal anların da yaşandığı oyun alkışlarla biterken, salondakiler bir kez daha Çanakkale’nin geçilmez olduğunu yüreklerinde hissettiler.

Programın son bölümünde Ödül Töreni yapıldı ve ilçedeki okullar arasında Çanakkale Destanıyla ilgili düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere mülki amirler tarafından ödüller verildi. Buradaki kutlamalar Ödül Töreniyle sona erdi. Aynı günün akşamı İlçe Müftülüğü tarafından Hamam Mahallesi Camiinde Çanakkale Şehitleri anısına mevlit okutuldu.   


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir