Son Dakika

Haziran 15 2024 | Cumartesi
EĞİTİMYAŞAM

Tirebolu’da Çanakkale Zaferi Coşkusu!

İlçede İletişim Fakültesi Konferans Salonunda 21 Mart’ta gerçekleşen kutlamalarda Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nin sunduğu program beğeniyle izlendi…

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü (18 Mart) münasebetiyle ilçemiz Tirebolu’da da bir dizi etkinlik düzenlendi. İlçe Kaymakamlığı tarafından 18 Mart Cuma günü gerçekleştirilen etkinliklerin ilki, Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nın bulunduğu alanda yapılan çelenk sunumuyla icra edildi. İlçe Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan ve daire amirlerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte çelenk sunumunun ardından saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı okundu.İlçede aynı gün okullar tatil olduğu için kutlama programının esas bölümü, 21 Mart Pazartesi günü İletişim Fakültesi Konferans Salonunda Şehit Yunus Yılmaz Anadolu İmam-Hatip Lisesi tarafından hazırlanan etkinliklerle icra edildi.

Tirebolu İmam-Hatip Lisesi Müdürü Tevfik Yılmaz’ın yönetiminde, görsellerini okul öğretmenlerinin hazırladığı, müzik öğretmenlerinin oluşturduğu koroyla duygu yüklü müziklerin seslendirildiği ve öğretmenlerin hazırlayıp öğrencilerle “Çanakkale Geçilmedi” adlı piyesle oynadığı programda, günün anlam ve önemine uygun içerikler izleyicilere duygusal anlar yaşatırken; özellikle İmam-Hatipli öğrencilerin gösterdiği performans ayakta alkışlandı. Oynadıkları piyeste “Çanakkale Geçilmez”i bir kez daha ortaya seren öğrencilerin, verdiği mesaj, kahraman şehitlerimizin ruhlarını canlandırmış oldu. Biz de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107’nci yıldönümü dolayısıyla başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanını canından aziz bilerek “Çanakkale Geçilmez” dedirten şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, ruhları şad olsun diyoruz.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler