Tirebolu’da çay alımlarına başlandı! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da çay alımlarına başlandı!

Çay-Kur’a bağlı 42 nolu Tirebolu Çay Fabrikası’nda bu yılki kampanyada 250 noktada 12 bin 500 ton yaş çay alımı gerçekleşmesi planlanıyor…

Bölgede geniş bir hizmet alanına sahip olan 42 nolu Tirebolu Çay Fabrikası’nda 2019 yılı Yaş Çay Alım Kampanyası başlamış olup, üreticilerden ilk 3 günde 250 ton çay alımı yapıldığı öğrenildi.

Doğuda Trabzon’un Vakfıkebir ilçesiyle batıda Ordu’nun Perşembe ilçesi arasında kalan sahil şeridini hizmet sahası içine alan ve bölgede 26 bin dekar alanda çay ziraati yapan Tirebolu Çay Fabrikası’nın, bu yılki kampanyada bölgedeki üreticilerden 12 bin 500 ton yaş çay alımı gerçekleştirmesi planlanıyor. Kurum müdürü Süleyman Akgün, fabrikada çay alımlarına 11 Mayıs’tan itibaren başladıklarını belirterek, bu yıl 250 noktada 202 mevsimlik, 20 kadrolu ve 21’de memur olmak üzere 243 personelle alım yapılacağını ve ilk sürgün döneminde 4500 ton yaş çay alımının beklendiğini kaydetti.

Tirebolu Çay Fabrikası’nın bölgede 12 bin 300 üreticiye hizmet verdiği de ifade edilirken; alımlarda kotanın dekar başına 500 kilo olduğu hatırlatıldı. Bu arada, Tirebolu Çay Fabrikası’na 2019 yılına ait  kampanyada çay veren ilk üreticinin Çeğel Köyünden İsmet Korkmaz olduğu kaydedilirken; ilk 3 günde alınan çayların hemen üretime tabii tutulduğu bildirildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir