Tirebolu’da CHP’nin aday adayı Aydın Duman oldu… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da CHP’nin aday adayı Aydın Duman oldu…


2019 yılı Yerel Seçimleri için Belediye Başkanlığı’na CHP’den aday adaylığını açıklayan Duman’a, İlçe Teşkilatından büyük destek var…

Tirebolu’da 2019 yılı Mart ayında yapılacak Yerel Seçimler için partilerin aday adayları belli olmaya başlarken; emekli albay Aydın Duman, CHP’den Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Partiye kaydını yaptıran ve bazı temayüllerden sonra CHP İlçe Teşkilatının da yoğun desteğiyle ortaya çıkan Duman, Belediye Başkanlığı adaylığı için nabız yoklamaya başladı.

1955 Trabzon doğumlu, evli ve bir çocuk babası Duman, uzun yıllar TSK’da görev yaptı. Tirebolulu bir ailenin çocuğu olan Duman, ilk ve ortaokulu Tirebolu’da okudu. Lise tahsilini Ankara Atatürk Erkek Lisesi’nde bitirip Yabancı Dil eğitimi için Almanya’ya gitti. İyi derecede Almanca ve biraz da İngilizce bilen Duman, Almanya’daki eğitimini yarıda bırakıp Ankara Hacettepe Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümüne girdi ve 1980 yılında buradan mezun oldu. 1984 yılında TSK’de Teymen olarak göreve başlayan Duman, 30 yıl süreyle çalıştığı kurumdan 2014 yılında albay rütbesiyle emekliye ayrıldı. İstanbul Küçükyalı Kenan Evren Kışlası İkmal ve Mali Okul bünyesinde bulunan Kara Kuvvetleri Komutanlığı  Lisan Okulu Komutanlığı’ndan emekli olan CHP Tirebolu Belediye Başkanı aday adayı Duman, Tirebolu Çatal Mahallesi eşraflarından Halil Duman’ın oğlu olup, gençlik yıllarında Tireboluspor Kulübünde de futbol oynadı.

Öte yandan, 14 Ekim Pazar günü CHP Tirebolu İlçe Lokaline giden Duman, Teşkilat Başkanı Vehbi Güven ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşerek, partililere öz geçmişini anlatıp, bundan sonraki süreçte birlikte neler yapılacağı üzerinde fikir alış-verişinde bulundu. Tirebolu’da ve çevresinde mütevazi kişiliğiyle tanınan  eğitimci emekli albay Duman, ayağının tozuyla verdiği ilk kısa demecinde, Tirebolu’ya ve hemşerilerine hizmet için yola çıktığını ifade ederek, “Aday adaylığım Tirebolu’muza ve teşkilatımıza hayırlı olsun” dedi.