Tirebolu’da CHP’nin ilk aday adayı Önal! - SİYASET | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da CHP’nin ilk aday adayı Önal!


2019 yılı Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimler için Tirebolu’da Belediye Başkanlığına aday olacağını açıklayan CHP’li Arif Adil Önal, ekibiyle nabız yoklamasına başladı…

2019 yılı Mart ayında yapılacak olan Yerel Seçimler için partilerde aday adayları yavaş yavaş ortaya çıkarken; Tirebolu CHP Teşkilatında uzun yıllardır görev yapan Arif Adil Önal, Belediye Başkanlığına adaylığını koyacağını açıklayan ilk isim oldu. CHP Seçim İşleri Başkanı Ordu Milletvekili Seyit Torun‘un Yerel Seçimler için aday adaylarını Ekim ayında açıklayacaklarını bildirmesinden sonra ilk adaylık açıklaması Tirebolu İlçe Teşkilatının tecrübeli yöneticilerinden Önal‘dan geldi.

Tirebolu’da uzun yıllar esnaflık yapan ve otobüs işletmeciliğiyle tanınan Önal (62), yıllarca siyasetin içinde olduğunu ve ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik yapısını çok iyi bildiğini belirterek, Tirebolu’ya hizmet etmek için yola çıkacağını ve Tirebolu’yu daha güzel, daha temiz ve yaşanabilir bölgede örnek bir ilçe haline getirmek için çalışacağını söyledi.

Yıllarca CHP Teşkilatında görev yapan ve 15 yıldır aktif siyasetin içinde olan Önal, şu anda partisinden Tirebolu Belediye Meclisi üyesi olup, daha önce 2 dönem İl Genel Meclisi Üyeliğine de aday olmuştu. Esnaflıktan gelen bir isim olan ve halka hizmet etmeyi kendisine görev bilen Önal, Tirebolu’yu geliştirecek projelerinin olduğunu ve ilçeyi yönetecek iyi bir ekiple yola çıkacağını ifade ettiği açıklamasında, kendisinin Tirebolu’nun hizmetine hazır olduğunu belirterek, “CHP’den ilçemiz Belediye Başkanlığına aday adayı olarak kararımı vermiş bulunuyorum. Amacım, ilçeme daha iyi hizmet etmek ve daha yaşanabilir bir Tirebolu olmasını sağlamaktır. Bir Tirebolulu olarak beldemize ve halkımıza güzel hizmetler vermek yola çıkmak istiyorum. Partimiz tarafından aday adayı olarak gösterildiğim takdirde, ekibimle birlikte yapacağımız hizmetleri tek tek açıklayıp kamuoyuna sunacağım. CHP’de benim gibi başka aday adayları da çıkabilir, hepsine saygı duyacağım ve ekip çalışması yaparak, kendimi seçimlere hazırlayacağım” dedi.