Tirebolu’da, Cim Bomluların şampiyonluk coşkusu..! - SPOR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da, Cim Bomluların şampiyonluk coşkusu..!


Türkiye Süper Liginde sezonun son maçında şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray’ın bu başarısı, dün gece tüm yurtta olduğu gibi, ilçemizde de çılgınca kutlandı…

Türkiye Süper Liginde dün oynanan maçlardan sonra Galatasaray’ın şampiyonluğunu resmen ilan etmesi, yurt çapında büyük bir coşkuyla kutlanırken; Tirebolu’daki Sarı-Kırmızılı taraftarlar da şehir içinde araçlarla tur atarak, bu coşkuya ortak oldular.

19 Mayıs Cumartesi akşamı İzmir’de renktaşı Göztepe ile karşılaşan ve ikinci yarıda Gomis’in penaltıdan attığı golle bu heyecanlı mücadeleyi 1-0 kazanarak puanını 75’e çıkaran Galatasaray, 2017-2018 sezonunun şampiyonu olurken; Sarı-Kırmızılı takımın bu başarısı, tüm taraftarları sokağa döktü. Maçın bitiş düdüğünün çalmasından sonra ellerine aldıkları Sarı-Kırmızılı bayrak ve flamalarla özel araçlarla ilçe sahilinde gerçekleşen konvoya katılan Tirebolulu taraftarlar, şehir içinde yaklaşık bir saat boyunca tur atarak, takımlarının  şampiyonluğunu kutladılar.

Tirebolu sahilinde araçlarıyla uzun kuyruklar oluşturan ve “Cim Bom şampiyon, en büyük Galatasaray, imparator Fatih Terim” şeklindeki sloganlarıyla adeta yeri-göğü inlettiler. Tirebolulu taraftarların yaklaşık bir saat sürdürdükleri sevinç gösterileri sakin bir şekilde sona erdi.