Tirebolu’da Çocuk Oyunları Turnuvası… - EĞİTİM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Çocuk Oyunları Turnuvası…


Bu yıl ilki Eymür Köyü İlkokulu bahçesinde gerçekleştirilen geleneksel turnuvada, birincilik ev sahibi okulun olurken; Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan ikinci ve Kovanpınar’da üçüncü sırayı elde etti…

Tirebolu’da ilkokullar arasında her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen Çocuk Oyunları Şenliği’nin ilki bu yıl Eymür Köyü İlkokulu bahçesinde gerçekleşti. Çok sayıda okulun katıldığı turnuvanın ilk ayağında ev sahibi konumunda olan Eymür Köyü İlkokulu birinciliği elde etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezaretinde yapılan Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği’nde, birbirleriyle kıyasıya yarışan öğrenciler zaman zaman renkli görüntülere neden olurlarken; “Yağ Satarım Bal Satarım” oyunuyla start verilen çekişmeli turnuvada Eymür İlkokulu birinciliği kazandı.

Bu yılki ilk şenlikte Şehit Binbaşı H. Avni Alparslan İlkokulu ikinciliği elde ederken; üçüncülük de Kovanpınar İlkokulu’nun oldu. Tirebolu’da ilkokullar arasında yapılan Geleneksel Çocuk Şenliği’ne Nisan ayında başka merkezlerde yapılacak turnuvalarla devam edileceği bildirildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir