Tirebolu’da Çöp Toplama Kampanyası… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Çöp Toplama Kampanyası…


Tirebolu Belediye Başkanlığı’nın, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında 28 Ağustos Salı günü gerçekleştirdiği etkinlikte plajlar ve ilçe sahilinde çevre temizliği yapıldı…

Tirebolu Belediye Başkanlığı, Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında anlamlı bir kampanya düzenleyerek, ilçe sahilinde ve plajlarda çevre temizliği yaptı. Tirebolulu üniversite öğrencisi Dudugül İlk’in öncülük ettiği kampanyaya İlçe Kaymakamı Abdulkadir Şahin, Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak ve Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Durmuşkaya’da katıldı.

Üniversite öğrencisi İlk’in, “Dünyayı Güzellik Kurtaracak” sloganıyla başlatığı kampanyayı ilçe geneline yayan Belediye Başkanı Karabıçak, kurum çalışanları ve gönüllü vatandaşların katılımıyla geniş kapsamlı bir temizlik operasyonu yapılmasına ön ayak olurken; kampanyaya İlçe Kaymakamı Şahin’in de katılması, etkinliği daha da çekici hale getirdi.

Çalışmalarında temiz bir Tirebolu ve temiz bir çevre oluşturmayı amaçlayan Tirebolu Belediyesi’nin, 28 Ağustos Salı günü düzenlediği kampanyada, belediye çalışanları ve gönüllü vatandaşlar; Beygirkumu, Belediye Plajı ve Uzunkum Plajında ellerindeki poşetlerle çöp toplayarak, kurumun Sosyal Sorumluluk Projesine destek oldular.

İlçe genelinde gerçekleştirilen Çöp Toplama Kampanyasının amacına ulaştığını kaydeden Belediye Başkanı Karabıçak, Belediye Plajındaki etkinlik sırasında projeye öncülük eden üniversite öğrencisi Dudugül İlk’e plaket verirken, kampanyaya katılan İlçe Kaymakamı Şahin ve Ak Parti İlçe Başkanı Durmuşkaya ile gönüllü vatandaşlara teşekkür etti.