Tirebolu’da deniz sezonunu yabancılar açtı! - KÜLTÜR | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da deniz sezonunu yabancılar açtı!


9 günlük bayram tatilini fırsat bilerek Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Gümüşhane’den Tirebolu’ya akın eden aileler, çocuklarıyla birlikte denizin tadını çıkarmaya çalıştılar…

Plaj ve kumsallarıyla ünlü bir sahil kenti olan Tirebolu’da, yeni yılın deniz mevsimini yabancılar açtı. 9 günlük bayram tatilini fırsat bilen aileler Erzurum’dan, Erzincan’dan, Bayburt’tan ve Gümüşhane’den Tirebolu’ya akın ederek, çocuklarıyla birlikte ilçemizde denizin tadını çıkardılar.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününden itibaren Tirebolu’ya inen güneyli komşularımız, plajlarda kamplar kurarak, hem denizin ve hem de tatilin tadını çıkarmaya çalıştılar. Bayram tatili dolayısıyla sahillere akın eden güneyli komşularımız, Tirebolu’daki plajları adeta şenlik alanına çevirdiler. Tatili fırsat bilerek soluğu Tirebolu’da alan güneyli komşularımızla ilçemizdeki plajlar hareketlenirken; gurbetten gelen hemşerilerimiz de güneşli havalarda deniz sefası yapmaya başladılar.

Kumsal ve plajlarıyla dikkat çeken Tirebolu’da bu yılki yaz mevsiminin dolu dolu geçeceği anlaşılırken; yurdun çeşitli yerlerindeki hemşerilerimizin ve güneyli komşularımızın, okulların tatil olmasından sonra ilçemize akın etmeye başlayacakları ifade edildi.