Son Dakika

Haziran 20 2024 | Perşembe
GÜNDEMYAŞAM

Tirebolu’da deniz tahribatına önlem!

İlçede yaklaşık 2 ay önce meydana gelen fırtınada dev dalgalardan zarar gören sahil yolu onarılırken, yıkılan iş yerleri de yavaş yavaş hizmet verecek hale getiriliyor…

Tirebolu’da yaklaşık 2 ay önce meydana gelen fırtına ve deniz tahribatının yaraları sarılıyor. İlçede 27 Kasım 2023 tarihinde yaşanan fırtınada dalga seviyesinin aşırı derecede yükselmesi sonucu 14 Evler Mahallesindeki şehir içi yolu, sahil yürüyüş alanı ve birçok iş yeri zarar görmüştü. Tirebolu’da fırtınadan zarar gören şehir içi yolunun yapılmasının ardından sahil kesiminde yıkılan iş yerlerinin de yeniden hizmete açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Belediye Başkanı Burhan Takır, ilçede yaklaşık 2 ay önce yaşanan deniz afetinde 10 milyon liralık maddi hasar gördüklerini belirterek, “Belediye olarak fırtınadan sonra sahil yürüyüş alanı, şehir içi yolu ve çevre düzenlemesi gibi çalışmaları tamamladık. Ancak, iş yerlerini kaybeden esnaflarımız henüz bellerini doğrultamadı. Bu esnaflarımıza biz de yardımcı oluyoruz ve iş yerlerini yeniden açmaları için çaba gösteriyoruz” dedi.

KALICI ÇÖZÜM İÇİN TEDBİR ALINMASI GEREKİYOR

Tirebolu’da denizin fırtınalı olduğu havalarda sahil yolunda önemli hasarlar meydana geldiğine dikkat çeken Belediye Başkanı Takır, bu hasarların önüne geçilmesi için soruna kalıcı çözüm yolu bulunması gerektiğini ifade ettiği açıklamasında, “Özellikle 14 Evler semtindeki bölüme dalgakıranlar yapılması gerekiyor. Bu işi yapma yetkisi ve imkanı belediyemizde yoktur. Bu konuda ilgili bakanlıklarımızdan destek bekliyoruz. Aksi halde bu tür afetlere maruz kalmaya devam edeceğiz” diyerek, Tirebolu’daki bu önemli soruna en kısa zamanda el atılması gerektiğini vurguladı.

 

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler