Tirebolu’da ‘Deprem Tatbikatı’ yapıldı… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da ‘Deprem Tatbikatı’ yapıldı…


İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla özel ve resmi okullarda eş zamanlı olarak yapılan tatbikata, Kaymakam Yüce ile Belediye Başkanı Karabıçak’da katıldı…

Geride bıraktığımız hafta içinde kutlanan “Sivil Savunma Haftası” dolayısıyla Tirebolu’da “Deprem Tatbikatı yapıldı. İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında eş zamanlı olarak yapılan tatbikata Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce ile Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak’da katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Ekipleri nezaretinde Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesiyle Tirebolu Belediyesi öncülüğünde 6 Mart Çarşamba günü gerçekleştirilen tatbikat öncesinde, saat 10-12 arasında Piri Reis M.T.A.L.’de seminer düzenlendi. İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görevli temsilcilerin katıldığı seminerde, deprem ve yangın anında yapılması gereken çalışmalar ve alınacak önlemler üzerinde uygulamalı eğitim verildi.

Tirebolu’daki Deprem Tatbikatının final bölümü saat 13’de Hükümet Konağında yapılırken; bu tatbikata İlçe Kaymakamı Yüce ile Belediye Başkanı Karabıçak bizzat katıldı. Kaymakamlık makamında verilen tehlike bildirisiyle tatbikata katılan personeller, Sivil Savunma Ekipleri eşliğinde çökme, kapanma ve tutunma pozisyonlarında beklediler. Tehlikenin geçtiği anonsundan sonra binadakiler ve çatıdakiler, görevli ekiplerce tahliye edildiler. Bina tahliye tatbikatının ardından Hükümet Konağı önünde yangın söndürme uygulaması da yapılarak, buradaki etkinliklere son verildi.

Tirebolu’da gerçeğini aratmayan tatbikatla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan Kaymakam Yüce, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Ekiplerine ve diğer görevlilere teşekkür ederek, Türkiye’nin jeolojik konumu nedeniyle dünyada deprem tehlikesi en yüksek ülkelerden biri olduğunu belirtip, ilçedeki tatbikatın başarılı bir şekilde gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir