Tirebolu’da Derin Deniz Deşarj Projesi ihale edildi… - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Derin Deniz Deşarj Projesi ihale edildi…


İlçede kanalizasyon sularının denizin dibine boşaltılmasını sağlayacak proje 8 milyon liralık harcama yapılacak…

Tirebolu’da, uzun yıllardır belediyenin kangren haline gelen sorunlarının başında olan “İlk Planlı Kanalizasyon” projesinin çözümlenmesinden sonra ortaya çıkan “Derin Deniz Deşarj Projesi” için çalışmalar başlatılırken; söz konusu projenin hayata geçirilmesi konusunda gerekli hamleler yapıldı.

Tirebolu’nun kanayan yaralarından biri olan kanalizasyon sorununu kendi dönemlerinde çözüme kavuşturmaktan çok mutlu olduklarını söyleyen Belediye Başkanı Abdullah Karabıçak, şimdi sıranın Derin Deniz Deşarj Projesi’ne geldiğini belirterek, İller Bankası tarafından 8 milyon lira bedelle ihalesi yapılan projenin en kısa zamanda hayata geçirileceğini ifade etti.

Söz konusu projeyle ilgili ihaleyi Akova Altyapı Firması’nın üstlendiğini kaydeden Başkan Karabıçak, “Tirebolu Belediyesi Derin Deniz Deşarj Projesi tamamlandığında, ilçenin bütün bağlantı şebekesini bu projeye entegre edip tüm atık suların ve kanalizasyon sularını denizin dibine aktarmış olacağız. Proje tamamlandığında; gerek görüntü, gerek çevre ve gerekse altyapısı bakımından ilçemiz daha sağlıklı bir hale gelecek ve şehrin sahile bakan her noktasından denize girilebilir temiz bir konuma sahip olacak. Tirebolu Belediyesi Derin Deniz Deşarj Projesi’nin ilçemize ve halkımıza hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum” dedi.