Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
GÜNDEM

TİREBOLU’DA “DOĞA YÜRÜYÜŞÜ” YAPILDI!

Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı ile İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün 13 Temmuz’da ortaklaşa düzenlediği Birinci Doğa Yürüyüşü’ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi…

Tirebolu Yeniköy Mahallesi’nin genç ve çevreci muhtarı Osman Altay’ın fikir babası olduğu 1. Doğa Yürüyüşü, 13 Temmuz Cumartesi günü yoğun bir katılımla gerçekleşti ve etkinliğe katılanlar 6 saatte yaklaşık 15 kilometrelik yol kat ederek temiz havayı ciğerlerine çektiler.

Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı ile İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün, “Kanserde Erken Tanı, Hayat Kurtarır” sloganıyla  ortaklaşa düzenlediği etkinliğe, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Ersin Karadeniz’de katıldı. 13 Temmuz Cumartesi sabahı saat 09’da Yeniköy Mahallesi Muhtarlığı önünde toplanan kalabalık, 6 saatlik süre içinde Yeniköy Mahallesinden başlayarak, Gelibolu Küme Evleri ve sahil kesiminden devam edip Yılgın mevkiine kadar yürüdü. Sırtlarında doğa çantalarıyla yaklaşık 15 kilometrelik yolu kat eden vatandaşlar, temiz havada yürümenin tadını çıkararak, Yılgın’da toplu istirahat yaptılar ve birlikte çantalarındaki azıkları afiyetle yediler.

Etkinliğin isim babası ve organizatörü Yeniköy Mahallesi Muhtarı Altay, bu yıl başlattıkları etkinliğin ilçede her ay düzenli olarak yapılacağını belirterek, etkinliğe katkıda bulunan İlçe Sağlık Müdürü Karadeniz’e ve tüm katılımcılara teşekkür etti. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı 1. Doğa Yürüyüşü için memnuniyetlerini dile getiren katılımcılar da, Yeniköy Mahallesi Muhtarı Altay ile İlçe Sağlık Müdürü Karadeniz’e teşekkürlerini ilettiler.

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler