Tirebolu’da dolandırıcılar kıskıvrak yakalandı! - GÜNDEM | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da dolandırıcılar kıskıvrak yakalandı!


İlçede ayrı ayrı tarihlerde işlenen iki dolandırıcılık olayında polisin sıkı takibi sonucu yakayı ele veren şüpheliler, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar..!

Tirebolu’da geçen ay içinde yaşanan iki ayrı dolandırıcılık olayında polisin sıkı takibi sonucu yakayı ele veren şüpheli şahıslar, çıkarıldıkları ilk mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Edinilen bilgiye göre; ilçede meydana gelen ilk dolandırıcılık olayında kendisini polis olarak tanıtan Espiye nüfusuna kayıtlı K. G. (33) isimli şahıs, Tirebolu ilçe merkezinde sokakta karşılaştığı 85 yaşındaki M. K.’den, “Sende sahte para var” diyerek cüzdanını alıp kayıplara karıştı. Olayın emniyete haber verilmesi üzerine ilçedeki kamera kayıtlarını titizlikle inceleyen Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, olayı gerçekleştiren şahsı tespit ederek, Espiye’de yakaladılar. Yaşlı şahıstan para dolandıran şüpheli K.G. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tirebolu’daki ikinci dolandırıcılık olayı ise bir kuyumcu dükkanında gerçekleşti. 26 Şubat tarihinde ilçenin Çarşı Mahallesindeki bir kuyumcuya giren 3 şüpheliden biri (F.O.), elindeki sahte küpeyi 365 liraya bozdurdu. Kuyumcunun küpeyi incelemesinin ardından sahte olduğu anlaşılınca, yapılan şikayet üzerine hemen harekete geçen İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, kamera kayıtlarını inceleyerek, ilçeye geldikleri tespit edilen aracın plakasından yola çıkıp, F.O. ile birlikte İ. E. ve F.B. adlı şüphelileri kıskıvrak yakaladılar. Biri Mardinli ve diğer 2’si de Bulancaklı oldukları öğrenilen şüphelilerin, daha önce Trabzon, Ordu ve Giresun il merkeziyle bazı ilçelerinde aynı yöntemle dolandırıcılık yaptıkları belirlenmiş olup, bu zanlılardan F.O. Tirebolu’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken; diğer iki şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Öte yandan, Tirebolu İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu ortaya çıkarılan dolandırıcılık olayının aydınlığa kavuşması, ilçe esnafları arasında ve kamuoyunda memnunlukla karşılandı.