Son Dakika

Haziran 24 2024 | Pazartesi
SAĞLIKYAŞAM

Tirebolu’da, Dünya Yürüyüş Günü!

“Dünya Yürüyüş Günü” dolayısıyla ilçemizde 5 Ekim Çarşamba günü İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğünce etkinlik düzenlendi…

Tirebolu’da, “Dünya Yürüyüş Günü” münasebetiyle İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce etkinlik düzenlendi. Yurt genelinde her yıl 3-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Dünya Yürüyüş Günü” etkinliği, ilçemizde hava muhalefeti dolayısıyla 5 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Tirebolu Kalesi ile Belediye Plajı arasında kalan sahil yolunda saat 11-12 arasında gerçekleştirilen etkinliğe; ilçemiz Kaymakamı Dr. Muhammed Lütfi Kotan’ın nezaretinde kurum amirleriyle, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Toplumda düzenli ve yeterli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılması ve bu aktivitelerin insan sağlığına olan faydalarına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte; katılımcılar ve öğrenciler ellerinde taşıdıkları dövizlerle farkındalık yaratmaya çalıştılar. Tirebolu Kalesi önünden başlayan yürüyüş, Yeniköy Mahallesi’ndeki Belediye Plajı önünde sona erdi.  

Haber hakkında düşünceniz?

İlgili Haberler