Tirebolu’da Fidan Dikim Etkinliği! | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Fidan Dikim Etkinliği!

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Özlü Köyünde ilçe protokolünün katılımıyla çam fidanları toprakla buluşturuldu…

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün, Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganıyla tüm ülke genelinde 11 Kasım saat 11.11’de gerçekleştirdiği Fidan Dikim Etkinliği, Tirebolu’da da yapıldı ve ilçe protokolünün katıldığı söz konusu etkinlik Özlü Köyünde icra edildi.

Tirebolu Kaymakamı Salih Yüce, Belediye Başkanı Burhan Takır, Ak Parti İlçe Başkanı M. Yaşar Dikmen ile İl Genel Meclisi Üyeleri Murat Arslan ve Mehmet Şener’in de katılımıyla Özlü Köyünde gerçekleştirilen etkinlikte; ilçedeki daire amirleri ve Orman İşletme ve Fidanlık Şefliği yetkilileri de hazır bulundu. Köylülerin ve öğrencilerin de katıldığı etkinlikte, “11 Milyon Fidan Toprakla Buluşuyor” sloganı çerçevesinde 11 Kasım Pazartesi günü saat 11.11’de fidan dikimi gerçekleştirildi.

Tirebolu Belediye Meclisi üyelerinden Halil Kadıoğlu ve Arif Aydın‘ın da katıldığı etkinlikte binlerce fidan toprakla buluşurken, Özlü Köyü halkı ve öğrenciler bu etkinlikten büyük memnunluk duyduklarını ifade ettiler.

Özlü Köyünde yaklaşık 10 dönümlük alanda yapılan Fidan Dikim Etkinliğinde Kaymakam Yüce ve Belediye Başkanı Takır, inceleme ve değerlendirmelerde bulunarak, “Devletimizin, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın bir projesi olan –Geleceğe Nefes- adlı fidan dikim etkinliğine katkıda bulunmanın gururunu yaşıyoruz. Özlü Köyünde düzenlediğimiz bu etkinlikle Tirebolu’muz yeni ve çok anlamlı bir yeşil alana daha kavuşmuş olacak” şeklinde ifadeler kullandılar.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir