Tirebolu’da Fındık Alım Merkezi Kuruldu! - EKONOMİ | Tirebolu Ekspress Haber

Tirebolu’da Fındık Alım Merkezi Kuruldu!


İlçede kurulan S.S. Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin, üreticiye en iyi fiyatı vereceği ve ilçede tüm fındıklara talipli olduğu bildirildi…

Türkiyenin en kaliteli fındığını yetiştiren Tirebolu’da, üreticilere katma değer kazandırmak amacıyla Tarımsal Kalkınma Kooperatifi kuruldu. Kooperatif yetkilileri, alım için ilçenin tüm fındıklarına talipli olduğu belirterek, üreticiye en iyi fiyatı da kendilerinin vereceğini ifade ettiler.

İlçenin Körliman Mahallesi’nde hizmete açılan ve Fındık Alım Merkezi adı altında faaliyete geçen S.S. Tirebolu Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin, yörede kooperatifçiliği ön plana çıkararak, üreticilere katma değer kazandırmak amacıyla faaliyet göstereceği belirtildi. Üreticiye hizmeti ön planda tutacaklarını ifade eden kooperatif yetkilileri, “Bilindiği üzere bölgemizde en kaliteli fındığın yetiştirildiği yer Tirebolu’dur. Bizler de kaliteli ürünümüze değer katmak için bu kooperatifi kurduk. Amacımız, yöremizde ve hatta yurt çapında kooperatifçiliği ön plana çıkararak, üreticilerimizin fındığına katma değer katmaktır. Önümüzdeki yıllarda tesisleşerek, önce Tirebolu’da ve sonrada bölgede bir marka haline gelmeyi hedefliyoruz. Kurduğumuz kooperatif sayesinde bölgemiz üreticilere fındık alımı konusunda en iyi fiyatı vereceğiz ve üreticimizin alın terinin hakkını almasını sağlayacağız” şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Öte yandan, Tirebolu’da yıllar sonra böyle bir kooperatif kurulması, ilçemiz ve yöre üreticileri arasında büyük memnunluk yaratırken; kooperatifin, pazarlama konusunda sıkıntı çeken üreticilere artı bir katma değer sağlayacağı öne sürüldü.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir